BALSAM SRL
BALSAM SRL: firmă în funcțiune din Sat Lechința, Comuna Lechința, Bistrița-Năsăud, CUI 595650. Cifră de afaceri 2025: 2.568.471 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 595650
- Denumire
- BALSAM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|684|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.10.1991
- Sediu
- PRINCIPALA, nr. 75, Sat Lechința, Comuna Lechința, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.568.471 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2025 2,6 mil. lei · minim 2015 1,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 168,1 mii lei · 2025 199 mii lei · maxim 2017 311,2 mii lei · minim 2015 168,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 4 · maxim 2022 4 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.568.471 lei | 2.365.827 lei | 2.148.425 lei | 1.920.515 lei | 1.616.501 lei | 1.357.938 lei | 1.454.081 lei | 1.586.413 lei | 1.553.037 lei | 1.384.173 lei | 1.125.381 lei |
| Venituri totale | 2.579.964 lei | 2.366.581 lei | 2.148.501 lei | 1.920.597 lei | 1.616.588 lei | 1.358.124 lei | 1.454.304 lei | 1.586.612 lei | 1.553.184 lei | 1.384.399 lei | 1.125.498 lei |
| Cheltuieli totale | 2.337.988 lei | 2.144.595 lei | 1.892.822 lei | 1.642.388 lei | 1.342.964 lei | 1.142.651 lei | 1.182.423 lei | 1.277.471 lei | 1.223.667 lei | 1.121.283 lei | 925.344 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 199.011 lei | 181.407 lei | 233.360 lei | 258.503 lei | 257.424 lei | 202.233 lei | 257.305 lei | 293.247 lei | 311.170 lei | 221.017 lei | 168.129 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 199.011 lei | 181.407 lei | 233.360 lei | 258.503 lei | 257.424 lei | 202.233 lei | 257.305 lei | 293.247 lei | 311.170 lei | 221.017 lei | 168.129 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 866.563 lei | 630.673 lei | 620.924 lei | 684.482 lei | 526.463 lei | 482.943 lei | 571.964 lei | 663.579 lei | 523.324 lei | 620.212 lei | 539.039 lei |
| Datorii | 541.094 lei | 323.432 lei | 262.090 lei | 300.007 lei | 143.491 lei | 155.395 lei | 188.649 lei | 240.570 lei | 43.562 lei | 131.620 lei | 103.465 lei |
| Capitaluri proprii | 325.469 lei | 307.241 lei | 358.834 lei | 384.475 lei | 382.972 lei | 327.548 lei | 383.315 lei | 423.009 lei | 479.762 lei | 488.592 lei | 435.574 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BALSAM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, BALSAM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BALSAM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Lechința, Comuna Lechința, județul Bistrița-Năsăud (PRINCIPALA, nr. 75); numărul de înmatriculare e J|06|684|1991, din 24.10.1991.
Ce cifră de afaceri a avut BALSAM SRL în 2025?
2.568.471 lei, cu 9% peste 2024 (2.365.827 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 199.011 lei.
Câți salariați are BALSAM SRL?
4 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BALSAM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.