ELLYFARM STARCOM SRL
ELLYFARM STARCOM SRL: firmă în funcțiune din Loc. Sângeorz-Băi, Oraș Sângeorz-Băi, Bistrița-Năsăud, CUI 4170059. Cifră de afaceri 2024: 10.058.812 lei, 15 salar
Registru
- CUI
- 4170059
- Denumire
- ELLYFARM STARCOM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|622|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.05.1993
- Sediu
- Str. REPUBLICII, nr. 44, Loc. Sângeorz-Băi, Oraș Sângeorz-Băi, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 5819 Alte activități de editare · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 10.058.812 lei (+50% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2024 10,1 mil. lei · maxim 2024 10,1 mil. lei · minim 2017 2,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 157 mii lei · 2024 412,7 mii lei · maxim 2024 412,7 mii lei · minim 2017 60,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2024 15 · maxim 2024 15 · minim 2018 8.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 10.058.812 lei | 6.685.358 lei | 5.615.324 lei | 4.542.171 lei | 4.022.917 lei | 3.356.935 lei | 2.862.018 lei | 2.465.991 lei | 2.722.127 lei | 2.511.381 lei |
| Venituri totale | 10.130.632 lei | 6.862.279 lei | 5.773.613 lei | 4.542.206 lei | 4.033.344 lei | 3.444.001 lei | 2.878.045 lei | 2.535.514 lei | 2.794.643 lei | 2.585.443 lei |
| Cheltuieli totale | 9.639.907 lei | 6.409.001 lei | 5.438.085 lei | 4.307.771 lei | 3.848.508 lei | 3.317.430 lei | 2.736.785 lei | 2.462.538 lei | 2.610.504 lei | 2.397.484 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 412.709 lei | 392.358 lei | 286.788 lei | 192.483 lei | 150.968 lei | 93.391 lei | 111.981 lei | 60.564 lei | 153.848 lei | 156.965 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 412.709 lei | 392.358 lei | 286.788 lei | 192.483 lei | 150.968 lei | 93.391 lei | 111.981 lei | 60.564 lei | 153.848 lei | 156.965 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 4.196.435 lei | 3.933.275 lei | 2.473.510 lei | 2.274.757 lei | 1.927.528 lei | 1.707.993 lei | 1.573.045 lei | 1.403.125 lei | 1.337.796 lei | 1.393.285 lei |
| Datorii | 2.984.888 lei | 2.703.763 lei | 1.579.783 lei | 1.589.923 lei | 1.319.386 lei | 1.230.266 lei | 1.188.709 lei | 1.130.770 lei | 1.126.005 lei | 1.162.262 lei |
| Capitaluri proprii | 1.211.547 lei | 1.229.512 lei | 893.727 lei | 684.834 lei | 608.142 lei | 477.727 lei | 384.336 lei | 272.355 lei | 211.791 lei | 231.023 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 15 | 10 | — | 9 | 10 | 8 | 8 | 9 | 10 | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ELLYFARM STARCOM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ELLYFARM STARCOM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ELLYFARM STARCOM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Sângeorz-Băi, Oraș Sângeorz-Băi, județul Bistrița-Năsăud (Str. REPUBLICII, nr. 44); numărul de înmatriculare e J|06|622|1993, din 03.05.1993.
Ce cifră de afaceri a avut ELLYFARM STARCOM SRL în 2024?
10.058.812 lei, cu 50% peste 2023 (6.685.358 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 412.709 lei.
Câți salariați are ELLYFARM STARCOM SRL?
15 salariați în medie în 2024 (10 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ELLYFARM STARCOM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.