IZVORUL-FORRAS SRL
IZVORUL-FORRAS SRL: firmă în funcțiune din Sat Brădești, Comuna Brădești, Harghita, CUI 524285. Cifră de afaceri 2025: 2.603.502 lei, 12 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 524285
- Denumire
- IZVORUL-FORRAS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|19|467|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.06.1991
- Sediu
- Petőfi Sándor, nr. 185, Sat Brădești, Comuna Brădești, Harghita
- Activități autorizate (CAEN)
- 0312 Pescuitul în ape dulci · rev. 3
- 0322 Acvacultura în ape dulci · rev. 3
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (25)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.603.502 lei (-7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,5 mil. lei · 2025 2,6 mil. lei · maxim 2024 2,8 mil. lei · minim 2021 2,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 135,4 mii lei · 2025 300 mii lei · maxim 2022 531,5 mii lei · minim 2017 66,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 12 · maxim 2015 18 · minim 2023 12.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.603.502 lei | 2.799.855 lei | 2.721.095 lei | 2.323.598 lei | 2.252.365 lei | 2.315.921 lei | 2.398.536 lei | 2.363.200 lei | 2.379.947 lei | 2.485.458 lei | 2.540.997 lei |
| Venituri totale | 2.750.705 lei | 2.909.151 lei | 2.787.375 lei | 2.721.156 lei | 2.284.556 lei | 2.326.790 lei | 2.418.654 lei | 3.101.106 lei | 2.496.499 lei | 2.640.116 lei | 2.880.631 lei |
| Cheltuieli totale | 2.402.479 lei | 2.374.591 lei | 2.261.144 lei | 2.169.892 lei | 1.970.784 lei | 2.012.509 lei | 2.107.790 lei | 2.694.868 lei | 2.415.570 lei | 2.482.639 lei | 2.722.358 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 300.036 lei | 447.661 lei | 490.935 lei | 531.463 lei | 295.761 lei | 294.454 lei | 286.625 lei | 375.304 lei | 66.534 lei | 134.611 lei | 135.440 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 300.036 lei | 447.661 lei | 490.935 lei | 531.463 lei | 295.761 lei | 294.454 lei | 286.625 lei | 375.304 lei | 66.534 lei | 134.611 lei | 135.440 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.451.366 lei | 3.605.647 lei | 3.818.862 lei | 3.781.723 lei | 3.125.929 lei | 3.215.404 lei | 3.342.845 lei | 3.513.982 lei | 4.197.406 lei | 4.169.129 lei | 3.735.507 lei |
| Datorii | 491.109 lei | 332.381 lei | 319.581 lei | 134.174 lei | 254.211 lei | 271.239 lei | 595.205 lei | 1.005.316 lei | 2.016.114 lei | 2.006.442 lei | 2.337.362 lei |
| Capitaluri proprii | 2.447.908 lei | 2.680.650 lei | 2.806.667 lei | 2.857.687 lei | 2.846.224 lei | 2.870.462 lei | 2.626.008 lei | 2.339.383 lei | 1.964.080 lei | 1.897.545 lei | 1.085.515 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 12 | 12 | 12 | 13 | 13 | 14 | 14 | 16 | 17 | 17 | 18 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este IZVORUL-FORRAS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, IZVORUL-FORRAS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul IZVORUL-FORRAS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Brădești, Comuna Brădești, județul Harghita (Petőfi Sándor, nr. 185); numărul de înmatriculare e J|19|467|1991, din 25.06.1991.
Ce cifră de afaceri a avut IZVORUL-FORRAS SRL în 2025?
2.603.502 lei, cu 7% sub 2024 (2.799.855 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 300.036 lei.
Câți salariați are IZVORUL-FORRAS SRL?
12 salariați în medie în 2025 (12 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre IZVORUL-FORRAS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.