TUREXIM C SRL
TUREXIM C SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 4430558. Cifră de afaceri 2025: 394.664 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 4430558
- Denumire
- TUREXIM C SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|9215|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.03.1993
- Sediu
- GHEORGHE IONESCU SISEȘTI, nr. 256-260, ap. 2, PARTER, CAM. 2, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
Arată toate (33)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 394.664 lei (+32% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 136,4 mii lei · 2025 394,7 mii lei · maxim 2025 394,7 mii lei · minim 2018 82,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −25,3 mii lei · 2025 34,7 mii lei · maxim 2023 64,2 mii lei · minim 2018 −57,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 2 · maxim 2019 7 · minim 2024 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 394.664 lei | 299.599 lei | 272.633 lei | 208.952 lei | 121.486 lei | 280.334 lei | 299.694 lei | 82.207 lei | 164.698 lei | 125.760 lei | 136.420 lei |
| Venituri totale | 394.694 lei | 299.603 lei | 272.657 lei | 208.952 lei | 121.486 lei | 280.335 lei | 299.698 lei | 82.208 lei | 164.700 lei | 128.093 lei | 136.428 lei |
| Cheltuieli totale | 350.690 lei | 250.373 lei | 205.710 lei | 197.999 lei | 122.408 lei | 238.769 lei | 295.553 lei | 138.957 lei | 162.379 lei | 181.687 lei | 157.613 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 34.740 lei | 39.481 lei | 64.220 lei | 8.863 lei | 0 lei | 38.899 lei | 1.148 lei | 0 lei | 674 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.137 lei | 0 lei | 0 lei | 57.572 lei | 0 lei | 54.875 lei | 25.278 lei |
| Rezultat net | 34.740 lei | 39.481 lei | 64.220 lei | 8.863 lei | -2.137 lei | 38.899 lei | 1.148 lei | -57.572 lei | 674 lei | -54.875 lei | -25.278 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 52.799 lei | 35.351 lei | 51.385 lei | 5.760 lei | 10.753 lei | 13.320 lei | 12.621 lei | 13.677 lei | 20.918 lei | 74.565 lei | 73.374 lei |
| Datorii | 165.586 lei | 182.878 lei | 238.393 lei | 256.988 lei | 270.844 lei | 271.274 lei | 309.474 lei | 311.678 lei | 261.346 lei | 315.668 lei | 259.602 lei |
| Capitaluri proprii | -112.787 lei | -147.527 lei | -187.008 lei | -251.228 lei | -260.091 lei | -257.954 lei | -296.853 lei | -298.001 lei | -240.428 lei | -241.103 lei | -186.228 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 3 | — | 3 | 6 | 7 | 5 | 4 | 5 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este TUREXIM C SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, TUREXIM C SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul TUREXIM C SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (GHEORGHE IONESCU SISEȘTI, nr. 256-260, ap. 2, PARTER, CAM. 2); numărul de înmatriculare e J|40|9215|1993, din 30.03.1993.
Ce cifră de afaceri a avut TUREXIM C SRL în 2025?
394.664 lei, cu 32% peste 2024 (299.599 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 34.740 lei.
Câți salariați are TUREXIM C SRL?
2 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre TUREXIM C SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.