GALEX GENCOM SRL
GALEX GENCOM SRL: firmă în funcțiune din Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureș, CUI 4375305. Cifră de afaceri 2025: 6.521.751 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, AN
Registru
- CUI
- 4375305
- Denumire
- GALEX GENCOM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|26|1579|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.07.1993
- Sediu
- LIVEZENI, nr. 213/A, Sat Livezeni, Comuna Livezeni, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.521.751 lei (-10% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 562,1 mii lei · 2025 6,5 mil. lei · maxim 2024 7,3 mil. lei · minim 2015 562,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 3,8 mii lei · 2025 −80,5 mii lei · maxim 2023 237,5 mii lei · minim 2025 −80,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 3 · maxim 2015 3 · minim 2021 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.521.751 lei | 7.259.308 lei | 6.757.944 lei | 5.730.834 lei | 2.767.626 lei | 1.592.133 lei | 1.686.285 lei | 1.432.485 lei | 1.373.783 lei | fără bilanț | 562.113 lei |
| Venituri totale | 6.521.751 lei | 7.259.308 lei | 6.757.944 lei | 5.730.834 lei | 2.767.626 lei | 1.592.133 lei | 1.686.285 lei | 1.432.485 lei | 1.373.783 lei | fără bilanț | 563.063 lei |
| Cheltuieli totale | 6.576.161 lei | 7.223.913 lei | 6.475.180 lei | 5.548.986 lei | 2.646.222 lei | 1.469.514 lei | 1.596.342 lei | 1.335.238 lei | 1.308.731 lei | fără bilanț | 558.578 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 237.522 lei | 152.752 lei | 111.639 lei | 108.763 lei | 73.079 lei | 82.886 lei | 54.644 lei | fără bilanț | 3.767 lei |
| Pierdere netă | 80.524 lei | 1.990 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei |
| Rezultat net | -80.524 lei | -1.990 lei | 237.522 lei | 152.752 lei | 111.639 lei | 108.763 lei | 73.079 lei | 82.886 lei | 54.644 lei | fără bilanț | 3.767 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.782.087 lei | 1.893.407 lei | 1.849.021 lei | 1.039.829 lei | 491.896 lei | 266.240 lei | 221.473 lei | 211.097 lei | 167.352 lei | fără bilanț | 67.859 lei |
| Datorii | 2.112.726 lei | 2.143.521 lei | 1.031.928 lei | 553.538 lei | 169.270 lei | 53.220 lei | 117.216 lei | 181.474 lei | 220.616 lei | fără bilanț | 196.600 lei |
| Capitaluri proprii | -330.639 lei | -250.114 lei | 817.093 lei | 486.291 lei | 322.626 lei | 213.020 lei | 104.257 lei | 29.623 lei | -53.264 lei | fără bilanț | -128.741 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | — | fără bilanț | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GALEX GENCOM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, GALEX GENCOM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul GALEX GENCOM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Livezeni, Comuna Livezeni, județul Mureș (LIVEZENI, nr. 213/A); numărul de înmatriculare e J|26|1579|1993, din 07.07.1993.
Ce cifră de afaceri a avut GALEX GENCOM SRL în 2025?
6.521.751 lei, cu 10% sub 2024 (7.259.308 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 80.524 lei.
Câți salariați are GALEX GENCOM SRL?
3 salariați în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GALEX GENCOM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.