RO DACIA COM SRL — dosare în instanță

Numele RO DACIA COM SRL apare în 15 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 04 noiembrie 2026.

Dosare publice
15
Instanțe
5
Primul dosar
05 decembrie 2011
Ultima activitate
04 noiembrie 2026
Rol dominant
Parte vătămată — 6 din 15 dosare cu calitate cunoscută (40%)

Din registrul firmelor (CUI 7893360)

CUI
7893360
Denumire
RO DACIA COM SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|26|708|1995
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
08.11.1995
Sediu
Str. VÂNĂTORILOR, nr. 23/A, Loc. Luduș, Oraș Luduș, Mureș
Activități autorizate (CAEN)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
Arată toate (49)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște · rev. 3
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
  • 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun · rev. 3
  • 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente · rev. 3
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
  • 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 53.568.354 lei (-2% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 30,8 mil. lei · 2025 53,6 mil. lei · maxim 2024 54,5 mil. lei · minim 2015 30,8 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 1,5 mil. lei · 2025 2 mil. lei · maxim 2022 4 mil. lei · minim 2015 1,5 mil. lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 83 · 2025 62 · maxim 2018 103 · minim 2025 62.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă53.568.354 lei54.495.410 lei51.324.818 lei46.730.791 lei41.103.344 lei38.010.165 lei44.695.075 lei43.050.778 lei38.725.174 lei36.021.448 lei30.829.087 lei
Venituri totale54.144.315 lei54.709.784 lei51.652.073 lei46.874.064 lei41.157.974 lei38.782.790 lei44.809.954 lei43.260.654 lei39.074.562 lei36.046.223 lei31.859.434 lei
Cheltuieli totale51.693.927 lei50.204.537 lei47.791.961 lei42.177.605 lei38.892.250 lei36.809.493 lei42.740.179 lei41.414.809 lei36.728.956 lei34.223.133 lei30.120.342 lei
Rezultat
Profit net2.034.833 lei3.865.304 lei3.356.206 lei4.015.878 lei1.890.882 lei1.622.665 lei1.712.148 lei1.544.162 lei1.982.165 lei1.539.019 lei1.493.712 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net2.034.833 lei3.865.304 lei3.356.206 lei4.015.878 lei1.890.882 lei1.622.665 lei1.712.148 lei1.544.162 lei1.982.165 lei1.539.019 lei1.493.712 lei
Bilanț
Active totale27.403.118 lei26.615.204 lei23.528.853 lei21.351.922 lei19.989.750 lei21.465.030 lei18.751.929 lei21.197.979 lei18.781.268 lei17.077.260 lei15.469.285 lei
Datorii5.229.647 lei4.669.112 lei3.986.391 lei4.264.032 lei4.636.888 lei7.267.751 lei5.377.263 lei8.488.029 lei6.604.887 lei6.291.647 lei5.616.336 lei
Capitaluri proprii22.173.471 lei21.946.092 lei19.542.462 lei17.087.890 lei15.352.862 lei14.197.279 lei13.374.666 lei12.709.950 lei12.176.381 lei10.785.613 lei9.852.949 lei
Oameni
Număr mediu de salariați62666871737795103978983

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Unde se judecă — 5 instanțe în 1 județ

Cele mai multe la Judecătoria Târgu Mureș (5 · 33%), apoi Judecătoria Luduș (4), Curtea de Apel Târgu Mureș (3), Tribunalul Comercial Mureș (2) și Tribunalul Mureș (1).

InstanțăJudețGradDosare
Judecătoria Târgu MureșMureșJudecătorie5
Judecătoria LudușMureșJudecătorie4
Curtea de Apel Târgu MureșMureșCurte de apel3
Tribunalul Comercial MureșMureșTribunal2
Tribunalul MureșMureșTribunal1

Calitate procesuală

  • Parte vătămată: 6
  • Creditor: 5
  • Intimat Parte vătămată: 2
  • Intimat: 1
  • Intimat Creditor: 1

Categorii de dosare

  • Penal: 8
  • Insolvență: 3
  • Litigii cu profesioniștii: 3
  • Civil: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 11
  • Apel: 3
  • Contestație (NCPP): 1

Dosare pe ani

  • 2011: 1
  • 2023: 1
  • 2024: 1
  • 2025: 4
  • 2026: 8

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 15 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
225/1371/2023/a1Curtea de Apel Târgu MureșInsolvență / falimentApelIntimat Creditor
1517/251/2026/a1.1Tribunalul MureșPenalContestație (NCPP)Parte vătămată
1517/251/2026Curtea de Apel Târgu MureșPenalApelIntimat Parte vătămată
225/1371/2023Tribunalul Comercial MURESInsolvență / falimentFondCreditor
8153/320/2025Judecătoria Târgu MureșCivilFondCreditor
8154/320/2025Judecătoria Târgu MureșLitigii cu profesioniștiiFondCreditor
7771/320/2025Judecătoria Târgu MureșLitigii cu profesioniștiiFondCreditor
17372/320/2026/a1Judecătoria Târgu MureșPenalFondParte vătămată
2779/251/2025Judecătoria LudușLitigii cu profesioniștiiFondIntimat
1517/251/2026/a5Curtea de Apel Târgu MureșPenalApelIntimat Parte vătămată
1517/251/2026/a1Judecătoria LudușPenalFondParte vătămată
1517/251/2026/a4Judecătoria LudușPenalFondParte vătămată
1517/251/2026/a4.1Judecătoria LudușPenalFondParte vătămată
17372/320/2026Judecătoria Târgu MureșPenalFondParte vătămată
2758/1371/2011Tribunalul Comercial MURESInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare RO DACIA COM SRL?

RO DACIA COM SRL apare în 15 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 04 noiembrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des RO DACIA COM SRL?

Cel mai des la Judecătoria Târgu Mureș (5), Judecătoria Luduș (4) și Curtea de Apel Târgu Mureș (3).

În ce calitate apare cel mai des RO DACIA COM SRL?

Cel mai des ca parte vătămată (6 din 15 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (8 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă parte vătămată, creditor și intimat?

Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 07 noiembrie 2026.