TENAGLOBIS METAL CONSTRUCT SRL — dosare în instanță

Numele TENAGLOBIS METAL CONSTRUCT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 25 august 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
24 august 2026
Ultima activitate
25 august 2026
Rol dominant
Contestator — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 35279758)

CUI
35279758
Denumire
TENAGLOBIS METAL CONSTRUCT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|06|693|2015
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
27.11.2015
Sediu
ANDREI MUREȘANU, nr. 13, sc. D, ap. 79, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
Activități autorizate (CAEN)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 3
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
Arată toate (9)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
27.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.964.657 lei (+89% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 28,9 mii lei · 2025 4 mil. lei · maxim 2019 4,6 mil. lei · minim 2015 28,9 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 27,5 mii lei · 2025 19,6 mii lei · maxim 2019 526,2 mii lei · minim 2024 −847,2 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 13 · maxim 2021 18 · minim 2015 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă3.964.657 lei2.094.206 lei3.736.613 lei4.244.387 lei2.481.964 lei3.243.371 lei4.565.830 lei1.596.311 lei1.587.304 lei266.807 lei28.852 lei
Venituri totale4.007.365 lei1.846.202 lei4.031.835 lei4.212.914 lei4.859.062 lei3.646.075 lei4.408.396 lei1.753.749 lei1.587.304 lei266.807 lei28.852 lei
Cheltuieli totale3.981.674 lei2.693.422 lei4.001.993 lei4.117.117 lei4.566.542 lei3.557.649 lei3.836.583 lei1.708.877 lei1.061.217 lei175.492 lei511 lei
Rezultat
Profit net19.607 lei0 lei2.750 lei54.747 lei260.146 lei51.966 lei526.153 lei28.909 lei510.214 lei86.455 lei27.475 lei
Pierdere netă0 lei847.220 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net19.607 lei-847.220 lei2.750 lei54.747 lei260.146 lei51.966 lei526.153 lei28.909 lei510.214 lei86.455 lei27.475 lei
Bilanț
Active totale1.369.358 lei1.539.820 lei2.041.537 lei1.415.450 lei2.130.248 lei737.064 lei1.377.764 lei986.636 lei889.277 lei140.338 lei35.251 lei
Datorii1.524.101 lei1.714.170 lei1.320.935 lei697.599 lei1.467.144 lei334.106 lei851.371 lei697.769 lei378.823 lei26.208 lei7.576 lei
Capitaluri proprii-154.743 lei-174.350 lei720.602 lei717.851 lei663.104 lei402.958 lei526.393 lei288.867 lei510.454 lei114.130 lei27.675 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1316171818171412—31

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Contestator: 1

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
8845/190/2026Judecătoria BistrițaLitigii cu profesioniștiiFondContestator

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare TENAGLOBIS METAL CONSTRUCT SRL?

TENAGLOBIS METAL CONSTRUCT SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 25 august 2026.

În ce calitate apare cel mai des TENAGLOBIS METAL CONSTRUCT SRL?

Cel mai des ca contestator (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă contestator?

Contestator: persoana care a formulat o contestație.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.