ALIN'S SPEEDLOG TRANSPORT SRL — dosare în instanță
Numele ALIN'S SPEEDLOG TRANSPORT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 28 februarie 2025
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 34062687)
- CUI
- 34062687
- Denumire
- ALINS SPEEDLOG TRANSPORT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|25|43|2015
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.02.2015
- Sediu
- CRIȘAN, nr. 66, bl. M9, sc. 1, ap. 1, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 18.789.979 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 388,7 mii lei · 2025 18,8 mil. lei · maxim 2025 18,8 mil. lei · minim 2015 388,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 30,7 mii lei · 2025 554,7 mii lei · maxim 2022 809,3 mii lei · minim 2018 −218,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 38 · maxim 2025 38 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 18.789.979 lei | 16.510.124 lei | 15.060.726 lei | 12.062.538 lei | 6.403.880 lei | 2.724.002 lei | 2.400.882 lei | 1.860.228 lei | 1.514.071 lei | 995.419 lei | 388.667 lei |
| Venituri totale | 19.849.048 lei | 17.942.887 lei | 16.951.689 lei | 12.297.198 lei | 6.919.852 lei | 2.781.103 lei | 2.489.634 lei | 1.942.701 lei | 1.538.042 lei | 1.037.562 lei | 390.081 lei |
| Cheltuieli totale | 19.160.671 lei | 17.513.853 lei | 16.715.395 lei | 11.323.381 lei | 6.213.202 lei | 2.624.482 lei | 2.306.855 lei | 2.141.855 lei | 1.511.049 lei | 1.028.695 lei | 353.478 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 554.664 lei | 336.329 lei | 175.258 lei | 809.328 lei | 639.400 lei | 130.188 lei | 157.864 lei | 0 lei | 12.597 lei | 6.525 lei | 30.718 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 218.562 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 554.664 lei | 336.329 lei | 175.258 lei | 809.328 lei | 639.400 lei | 130.188 lei | 157.864 lei | -218.562 lei | 12.597 lei | 6.525 lei | 30.718 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.436.133 lei | 7.322.257 lei | 5.452.989 lei | 3.394.656 lei | 2.509.118 lei | 811.556 lei | 505.096 lei | 350.723 lei | 258.745 lei | 180.154 lei | 149.752 lei |
| Datorii | 8.881.228 lei | 6.985.688 lei | 5.277.350 lei | 2.583.260 lei | 1.865.963 lei | 719.251 lei | 535.439 lei | 519.244 lei | 208.704 lei | 142.710 lei | 118.834 lei |
| Capitaluri proprii | 554.905 lei | 336.569 lei | 175.499 lei | 809.568 lei | 639.640 lei | 92.305 lei | -30.343 lei | -168.521 lei | 50.041 lei | 37.444 lei | 30.918 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 38 | 35 | 35 | 24 | 15 | 7 | 7 | 6 | 3 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 2
Categorii de dosare
- Litigii de muncă: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 478/101/2025 | Tribunalul Mehedinți | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 1840/101/2026 | Tribunalul Mehedinți | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ALIN'S SPEEDLOG TRANSPORT SRL?
ALIN'S SPEEDLOG TRANSPORT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ALIN'S SPEEDLOG TRANSPORT SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii de muncă (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.