PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL
PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL: firmă în funcțiune din Sat Podeni, Comuna Podeni, Mehedinți, CUI 32435593. Cifră de afaceri 2024: 24.823 lei, 1 salariați. Dat
Registru
- CUI
- 32435593
- Denumire
- PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|25|352|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.11.2013
- Sediu
- PODENI, nr. 109, cam.3, Sat Podeni, Comuna Podeni, Mehedinți
- Activități autorizate (CAEN)
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 2
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 24.823 lei (-23% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 52,6 mii lei · 2024 24,8 mii lei · maxim 2018 88,3 mii lei · minim 2022 20,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 8,5 mii lei · 2024 −20,6 mii lei · maxim 2018 26,3 mii lei · minim 2016 −26,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2024 1 · maxim 2015 3 · minim 2022 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 24.823 lei | 32.146 lei | 20.283 lei | 29.405 lei | 40.010 lei | 44.351 lei | 88.300 lei | 27.589 lei | 26.883 lei | 52.586 lei |
| Venituri totale | 24.975 lei | 32.252 lei | 21.283 lei | 29.407 lei | 40.012 lei | 44.352 lei | 88.300 lei | 27.589 lei | 26.884 lei | 52.586 lei |
| Cheltuieli totale | 45.589 lei | 44.183 lei | 33.684 lei | 51.139 lei | 57.524 lei | 62.258 lei | 62.043 lei | 53.282 lei | 53.466 lei | 43.918 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 26.257 lei | 0 lei | 0 lei | 8.454 lei |
| Pierdere netă | 20.614 lei | 11.931 lei | 12.401 lei | 21.732 lei | 17.512 lei | 17.906 lei | 0 lei | 25.693 lei | 26.582 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -20.614 lei | -11.931 lei | -12.401 lei | -21.732 lei | -17.512 lei | -17.906 lei | 26.257 lei | -25.693 lei | -26.582 lei | 8.454 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 36.240 lei | 29.722 lei | 27.826 lei | 25.888 lei | 56.341 lei | 24.102 lei | 66.572 lei | 25.902 lei | 24.067 lei | 36.189 lei |
| Datorii | 165.431 lei | 138.299 lei | 124.472 lei | 110.133 lei | 118.853 lei | 69.102 lei | 93.666 lei | 79.253 lei | 51.725 lei | 37.265 lei |
| Capitaluri proprii | -129.191 lei | -108.577 lei | -96.646 lei | -84.245 lei | -62.512 lei | -45.000 lei | -27.094 lei | -53.351 lei | -27.658 lei | -1.076 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Podeni, Comuna Podeni, județul Mehedinți (PODENI, nr. 109, cam.3); numărul de înmatriculare e J|25|352|2013, din 05.11.2013.
Ce cifră de afaceri a avut PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL în 2024?
24.823 lei, cu 23% sub 2023 (32.146 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 20.614 lei.
Câți salariați are PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL?
1 salariat în medie în 2024 (1 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PODENI SERVICII ȘI PRODUCȚIE SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.