SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL
SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL: firmă în funcțiune din Sat Devesel, Comuna Devesel, Mehedinți, CUI 29355176. Cifră de afaceri 2025: 698.503 lei, 4
Registru
- CUI
- 29355176
- Denumire
- SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|25|456|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.11.2011
- Sediu
- DEVESEL, nr. 2, Str. Principală, Sat Devesel, Comuna Devesel, Mehedinți
- Activități autorizate (CAEN)
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
Arată toate (13)
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 698.503 lei (+71% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 431,4 mii lei · 2025 698,5 mii lei · maxim 2018 952,8 mii lei · minim 2022 332,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 5,8 mii lei · 2025 153,1 mii lei · maxim 2025 153,1 mii lei · minim 2018 −34,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 4 · maxim 2016 10 · minim 2022 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 698.503 lei | 408.373 lei | 411.641 lei | 332.297 lei | 628.596 lei | 859.189 lei | 809.339 lei | 952.837 lei | 812.959 lei | 608.939 lei | 431.410 lei |
| Venituri totale | 698.515 lei | 408.379 lei | 412.502 lei | 335.668 lei | 629.554 lei | 867.870 lei | 810.247 lei | 952.849 lei | 820.079 lei | 609.107 lei | 431.887 lei |
| Cheltuieli totale | 521.102 lei | 379.940 lei | 393.370 lei | 326.851 lei | 659.418 lei | 776.524 lei | 812.645 lei | 987.453 lei | 814.719 lei | 632.868 lei | 424.948 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 153.077 lei | 23.980 lei | 16.099 lei | 1.115 lei | 0 lei | 75.165 lei | 0 lei | 0 lei | 4.497 lei | 0 lei | 5.763 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 29.864 lei | 0 lei | 3.899 lei | 34.604 lei | 0 lei | 23.761 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 153.077 lei | 23.980 lei | 16.099 lei | 1.115 lei | -29.864 lei | 75.165 lei | -3.899 lei | -34.604 lei | 4.497 lei | -23.761 lei | 5.763 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 448.322 lei | 245.460 lei | 215.387 lei | 176.292 lei | 187.345 lei | 228.932 lei | 164.136 lei | 219.375 lei | 116.029 lei | 119.861 lei | 124.809 lei |
| Datorii | 198.578 lei | 148.793 lei | 142.699 lei | 119.705 lei | 131.873 lei | 143.596 lei | 153.966 lei | 205.305 lei | 142.354 lei | 149.183 lei | 109.581 lei |
| Capitaluri proprii | 249.744 lei | 96.667 lei | 72.688 lei | 56.587 lei | 55.472 lei | 85.336 lei | 10.170 lei | 14.070 lei | -26.325 lei | -29.322 lei | 15.228 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 3 | 3 | 3 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Devesel, Comuna Devesel, județul Mehedinți (DEVESEL, nr. 2, Str. Principală); numărul de înmatriculare e J|25|456|2011, din 17.11.2011.
Ce cifră de afaceri a avut SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL în 2025?
698.503 lei, cu 71% peste 2024 (408.373 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 153.077 lei.
Câți salariați are SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL?
4 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SERVICII DE GOSPODĂRIRE COMUNALĂ DEVESEL SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.