NICONS SRL

NICONS SRL: firmă în funcțiune din Sat Șipotu, Comuna Lipănești, Prahova, CUI 2703686. Cifră de afaceri 2025: 124.857.551 lei, 88 salariați. Date ONRC, MF, ANAF

Registru

CUI
2703686
Denumire
NICONS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|29|3574|1992
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
28.10.1992
Sediu
ȘIPOTU, nr. 502, Sat Șipotu, Comuna Lipănești, Prahova
Activități autorizate (CAEN)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
  • 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 3
  • 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
  • 2364 Fabricarea mortarului · rev. 3
Arată toate (57)
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
  • 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
  • 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
  • 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 124.857.551 lei (+78% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 12,1 mil. lei · 2025 124,9 mil. lei · maxim 2025 124,9 mil. lei · minim 2016 7,4 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 641,4 mii lei · 2025 15,8 mil. lei · maxim 2025 15,8 mil. lei · minim 2016 475,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 61 · 2025 88 · maxim 2025 88 · minim 2018 57.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă124.857.551 lei70.043.462 lei35.228.576 lei32.570.993 lei21.177.289 lei27.373.458 lei19.552.185 lei8.876.171 lei8.234.790 lei7.389.895 lei12.149.857 lei
Venituri totale125.246.167 lei70.214.079 lei39.523.117 lei31.867.528 lei23.742.025 lei26.927.975 lei18.702.308 lei8.815.293 lei9.023.779 lei7.765.852 lei12.423.523 lei
Cheltuieli totale107.116.887 lei59.291.371 lei33.624.395 lei27.758.056 lei21.200.452 lei23.404.718 lei16.531.979 lei7.723.988 lei8.385.773 lei7.197.103 lei11.664.309 lei
Rezultat
Profit net15.798.424 lei9.414.517 lei5.200.863 lei3.687.492 lei2.359.199 lei3.040.483 lei1.828.443 lei913.911 lei553.310 lei475.681 lei641.446 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net15.798.424 lei9.414.517 lei5.200.863 lei3.687.492 lei2.359.199 lei3.040.483 lei1.828.443 lei913.911 lei553.310 lei475.681 lei641.446 lei
Bilanț
Active totale56.726.720 lei53.108.831 lei35.310.649 lei16.931.600 lei14.052.339 lei12.837.061 lei7.459.414 lei5.606.885 lei4.828.994 lei4.136.725 lei12.015.751 lei
Datorii38.236.237 lei41.211.986 lei28.554.398 lei12.066.660 lei11.085.000 lei9.532.194 lei5.364.093 lei4.042.268 lei3.390.143 lei2.527.403 lei9.898.254 lei
Capitaluri proprii18.490.483 lei11.896.845 lei6.756.251 lei4.864.940 lei2.967.339 lei3.304.867 lei2.095.321 lei1.564.617 lei1.438.851 lei1.609.322 lei2.117.497 lei
Oameni
Număr mediu de salariați8887806965635957785961

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):

Întrebări frecvente

Este NICONS SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, NICONS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul NICONS SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Șipotu, Comuna Lipănești, județul Prahova (ȘIPOTU, nr. 502); numărul de înmatriculare e J|29|3574|1992, din 28.10.1992.

Ce cifră de afaceri a avut NICONS SRL în 2025?

124.857.551 lei, cu 78% peste 2024 (70.043.462 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 15.798.424 lei.

Câți salariați are NICONS SRL?

88 salariați în medie în 2025 (87 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre NICONS SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.