CESENERG SRL — dosare în instanță
Numele CESENERG SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 20 august 2026
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 2994135)
- CUI
- 2994135
- Denumire
- CESENERG SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|102|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 15.01.1993
- Sediu
- Aleea ELEVILOR, nr. 1, bl. 55G, et. 1, ap. 6, Municipiul Ploiești, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (19)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 575.531 lei (-16% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 689,7 mii lei · 2024 575,5 mii lei · maxim 2019 1,2 mil. lei · minim 2021 333,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 7,2 mii lei · 2024 15,7 mii lei · maxim 2023 136,2 mii lei · minim 2015 7,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2024 3 · maxim 2017 13 · minim 2018 2.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 575.531 lei | 685.050 lei | 858.653 lei | 333.369 lei | 857.857 lei | 1.197.420 lei | 444.127 lei | 537.066 lei | 619.207 lei | 689.730 lei |
| Venituri totale | 576.263 lei | 686.163 lei | 860.657 lei | 353.592 lei | 859.810 lei | 1.200.241 lei | 447.673 lei | 537.944 lei | 619.579 lei | 698.106 lei |
| Cheltuieli totale | 558.086 lei | 543.161 lei | 775.875 lei | 331.776 lei | 804.456 lei | 1.118.248 lei | 434.335 lei | 514.764 lei | 608.657 lei | 689.721 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 15.670 lei | 136.151 lei | 76.195 lei | 17.304 lei | 46.891 lei | 70.019 lei | 8.897 lei | 17.822 lei | 9.208 lei | 7.228 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 15.670 lei | 136.151 lei | 76.195 lei | 17.304 lei | 46.891 lei | 70.019 lei | 8.897 lei | 17.822 lei | 9.208 lei | 7.228 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 267.330 lei | 267.568 lei | 567.313 lei | 603.819 lei | 579.731 lei | 520.589 lei | 488.185 lei | 833.683 lei | 679.928 lei | 414.260 lei |
| Datorii | 88.934 lei | 104.842 lei | 290.739 lei | 403.440 lei | 196.656 lei | 184.405 lei | 222.019 lei | 575.890 lei | 439.957 lei | 134.022 lei |
| Capitaluri proprii | 178.396 lei | 162.726 lei | 276.574 lei | 200.379 lei | 383.075 lei | 336.184 lei | 266.166 lei | 257.268 lei | 239.446 lei | 280.238 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 5 | 5 | 5 | 5 | 7 | 2 | 13 | 10 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2932/331/2025 | Tribunalul Prahova | Civil | Apel | Intimat Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CESENERG SRL?
CESENERG SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des CESENERG SRL?
Cel mai des ca intimat pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.