EXIGENT TM SRL — dosare în instanță
Numele EXIGENT TM SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 14 ianuarie 2020
- Ultima activitate
- 16 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant — 1 din 5 dosare cu calitate cunoscută (20%)
Din registrul firmelor (CUI 1821020)
- CUI
- 1821020
- Denumire
- EXIGENT TM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|2947|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 13.07.1992
- Sediu
- DN. 58B, KM. 400, Loc. Gătaia, Oraș Gătaia, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (19)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 21.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 37.932.163 lei (-9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 19,4 mil. lei · 2025 37,9 mil. lei · maxim 2024 41,6 mil. lei · minim 2016 13,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 188,7 mii lei · 2025 1 mil. lei · maxim 2024 1,1 mil. lei · minim 2021 132,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 25 · maxim 2021 35 · minim 2017 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 37.932.163 lei | 41.576.530 lei | 37.209.471 lei | 36.285.200 lei | 27.548.178 lei | 22.903.119 lei | 25.282.366 lei | 23.417.398 lei | 13.866.665 lei | 13.401.209 lei | 19.441.013 lei |
| Venituri totale | 40.282.709 lei | 39.889.340 lei | 42.782.593 lei | 36.379.358 lei | 30.307.658 lei | 23.028.225 lei | 25.361.299 lei | 23.520.515 lei | 13.873.079 lei | 13.457.339 lei | 14.397.830 lei |
| Cheltuieli totale | 39.125.193 lei | 38.646.760 lei | 41.946.565 lei | 35.680.895 lei | 30.126.113 lei | 22.577.745 lei | 24.748.024 lei | 22.829.157 lei | 13.324.319 lei | 13.270.919 lei | 14.161.706 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.004.653 lei | 1.075.692 lei | 714.165 lei | 622.937 lei | 132.870 lei | 375.277 lei | 506.091 lei | 594.607 lei | 457.949 lei | 156.413 lei | 188.710 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.004.653 lei | 1.075.692 lei | 714.165 lei | 622.937 lei | 132.870 lei | 375.277 lei | 506.091 lei | 594.607 lei | 457.949 lei | 156.413 lei | 188.710 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 27.893.265 lei | 26.067.891 lei | 25.448.831 lei | 25.077.047 lei | 19.471.202 lei | 13.133.444 lei | 11.315.301 lei | 11.193.915 lei | 10.783.476 lei | 9.199.586 lei | 18.259.826 lei |
| Datorii | 15.267.124 lei | 14.446.404 lei | 14.536.330 lei | 15.289.671 lei | 10.306.763 lei | 4.101.875 lei | 2.658.908 lei | 2.421.559 lei | 1.128.411 lei | 7.887.490 lei | 16.965.334 lei |
| Capitaluri proprii | 12.581.886 lei | 11.577.232 lei | 10.501.540 lei | 9.787.376 lei | 9.164.439 lei | 9.031.569 lei | 8.656.393 lei | 8.772.356 lei | 9.655.065 lei | 1.312.096 lei | 1.294.492 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 25 | 26 | 29 | 33 | 35 | 32 | 34 | 28 | 6 | 7 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Concentrat: 60% din dosare sunt la Tribunalul Timiș (3). Restul de 2 sunt împărțite între 2 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Timiș | Timiș | Tribunal | 3 |
| Curtea de Apel Craiova | Dolj | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Timișoara | Timiș | Curte de apel | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant: 1
- Intimat Creditor: 1
- Intimat Pârât: 1
- Parte responsabilă civilmente: 1
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Insolvență: 2
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Apel: 3
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2020: 1
- 2024: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3120/325/2023 | Tribunalul Timiș | Civil | Apel | Apelant |
| 946/101/2025 | Curtea de Apel Craiova | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 6992/30/2016 | Curtea de Apel Timișoara | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 3614/30/2022/a8 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Pârât |
| 131/30/2020 | Tribunalul Timiș | Penal | Fond | Parte responsabilă civilmente |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EXIGENT TM SRL?
EXIGENT TM SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des EXIGENT TM SRL?
Cel mai des la Tribunalul Timiș (3), Curtea de Apel Timișoara (1) și Curtea de Apel Craiova (1).
În ce calitate apare cel mai des EXIGENT TM SRL?
Cel mai des ca apelant (1 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, intimat, creditor și pârât?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 19 octombrie 2026.