INSTAL CORSIM SRL — dosare în instanță
Numele INSTAL CORSIM SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 09 octombrie 2025
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 17613816)
- CUI
- 17613816
- Denumire
- INSTAL CORSIM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|27|852|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.05.2005
- Sediu
- Sat Simionești, Comuna Cordun, Neamț
- Activități autorizate (CAEN)
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.288.128 lei (+14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 486,7 mii lei · 2025 5,3 mil. lei · maxim 2022 6,3 mil. lei · minim 2015 486,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 2,8 mii lei · 2025 105,2 mii lei · maxim 2024 145,5 mii lei · minim 2015 2,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 5 · maxim 2017 5 · minim 2015 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.288.128 lei | 4.639.283 lei | 5.472.596 lei | 6.313.728 lei | 5.144.860 lei | 3.862.711 lei | 1.956.387 lei | 2.167.337 lei | 1.245.608 lei | 859.990 lei | 486.713 lei |
| Venituri totale | 5.485.355 lei | 4.693.686 lei | 5.472.596 lei | 6.313.728 lei | 5.243.599 lei | 3.931.825 lei | 1.988.864 lei | 2.171.454 lei | 1.261.494 lei | 877.766 lei | 488.853 lei |
| Cheltuieli totale | 5.360.040 lei | 4.514.735 lei | 5.334.196 lei | 6.184.212 lei | 5.121.845 lei | 3.918.685 lei | 1.919.934 lei | 2.118.225 lei | 1.249.619 lei | 862.886 lei | 485.486 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 105.194 lei | 145.526 lei | 116.256 lei | 108.793 lei | 97.252 lei | 8.140 lei | 55.646 lei | 45.783 lei | 9.932 lei | 12.507 lei | 2.810 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 105.194 lei | 145.526 lei | 116.256 lei | 108.793 lei | 97.252 lei | 8.140 lei | 55.646 lei | 45.783 lei | 9.932 lei | 12.507 lei | 2.810 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.762.639 lei | 3.469.759 lei | 2.531.392 lei | 1.370.538 lei | 871.682 lei | 1.184.309 lei | 1.540.674 lei | 1.091.375 lei | 1.038.178 lei | 475.729 lei | 483.909 lei |
| Datorii | 2.547.997 lei | 2.455.260 lei | 1.640.553 lei | 782.919 lei | 392.857 lei | 745.683 lei | 1.167.243 lei | 773.590 lei | 766.176 lei | 249.659 lei | 270.737 lei |
| Capitaluri proprii | 954.595 lei | 849.401 lei | 703.875 lei | 587.619 lei | 478.825 lei | 381.570 lei | 373.431 lei | 317.785 lei | 272.002 lei | 226.070 lei | 213.172 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 8603/190/2025 | Judecătoria Bistrița | Civil | Fond | Creditor |
| 435/190/2026 | Judecătoria Bistrița | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare INSTAL CORSIM SRL?
INSTAL CORSIM SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des INSTAL CORSIM SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.