MULTIM TRANS SRL — dosare în instanță

Numele MULTIM TRANS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
2
Primul dosar
27 iulie 2021
Ultima activitate
15 octombrie 2026
Rol dominant
Intimat Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 15730372)

CUI
15730372
Denumire
MULTIM TRANS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|19|783|2003
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
09.09.2003
Sediu
Str. GRÂULUI, nr. 2, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
Activități autorizate (CAEN)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
16.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.575.938 lei (+8% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2023 2,4 mil. lei · minim 2017 565,9 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 79,6 mii lei · 2025 35,8 mii lei · maxim 2020 185,2 mii lei · minim 2024 −215,5 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 3 · maxim 2022 6 · minim 2017 3.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.575.938 lei1.457.880 lei2.378.247 lei2.269.113 lei1.912.600 lei1.512.515 lei1.108.301 lei651.649 lei565.910 lei1.069.379 lei1.058.631 lei
Venituri totale1.577.168 lei1.533.669 lei2.558.304 lei2.425.186 lei1.919.322 lei1.536.959 lei1.124.311 lei776.442 lei610.989 lei1.085.729 lei1.064.620 lei
Cheltuieli totale1.541.325 lei1.749.122 lei2.649.530 lei2.297.762 lei1.736.447 lei1.337.471 lei1.099.924 lei763.210 lei583.914 lei1.071.978 lei968.160 lei
Rezultat
Profit net35.843 lei0 lei0 lei102.704 lei164.646 lei185.228 lei13.152 lei5.499 lei21.525 lei10.336 lei79.595 lei
Pierdere netă0 lei215.453 lei115.656 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net35.843 lei-215.453 lei-115.656 lei102.704 lei164.646 lei185.228 lei13.152 lei5.499 lei21.525 lei10.336 lei79.595 lei
Bilanț
Active totale1.213.025 lei1.247.058 lei1.428.207 lei1.618.772 lei1.207.348 lei943.667 lei741.427 lei621.414 lei482.222 lei499.294 lei551.133 lei
Datorii760.427 lei830.304 lei796.000 lei870.908 lei446.188 lei347.153 lei330.141 lei223.280 lei79.587 lei118.184 lei130.359 lei
Capitaluri proprii452.598 lei416.754 lei632.207 lei747.864 lei761.160 lei596.514 lei411.286 lei398.134 lei402.635 lei381.110 lei420.774 lei
Oameni
Număr mediu de salariați34665543355

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Intimat Pârât: 1
  • Pârât: 1

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 2

Stadii procesuale

  • Contestație în anulare (apel): 1
  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2021: 1
  • 2024: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
150/96/2024Tribunalul HarghitaLitigii cu profesioniștiiContestație în anulare (apel)Intimat Pârât
2220/258/2021Judecătoria Miercurea CiucLitigii cu profesioniștiiFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare MULTIM TRANS SRL?

MULTIM TRANS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des MULTIM TRANS SRL?

Cel mai des la Tribunalul Harghita (1) și Judecătoria Miercurea Ciuc (1).

În ce calitate apare cel mai des MULTIM TRANS SRL?

Cel mai des ca intimat pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă intimat și pârât?

Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 20 octombrie 2026.