VALSERV SRL
VALSERV SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 3, București, CUI 14770719. Cifră de afaceri 2025: 154.299 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 14770719
- Denumire
- VALSERV SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|6404|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.07.2002
- Sediu
- B-dul Nicolae Grigorescu, Complex CA13, nr. 53, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate · rev. 2
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (14)
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 154.299 lei (+25% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 132,3 mii lei · 2025 154,3 mii lei · maxim 2025 154,3 mii lei · minim 2023 118,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 67,9 mii lei · 2025 −39,5 mii lei · maxim 2016 78,1 mii lei · minim 2024 −82,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 154.299 lei | 123.839 lei | 118.491 lei | 145.647 lei | 145.277 lei | 131.939 lei | 138.559 lei | 135.784 lei | 133.214 lei | 130.863 lei | 132.289 lei |
| Venituri totale | 229.607 lei | 127.912 lei | 132.726 lei | 163.460 lei | 159.963 lei | 146.240 lei | 156.401 lei | 145.064 lei | 141.212 lei | 141.448 lei | 140.975 lei |
| Cheltuieli totale | 266.807 lei | 208.997 lei | 130.893 lei | 111.465 lei | 98.219 lei | 92.238 lei | 109.488 lei | 98.633 lei | 63.694 lei | 60.507 lei | 68.861 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 704 lei | 50.392 lei | 60.336 lei | 52.647 lei | 45.348 lei | 44.981 lei | 76.106 lei | 78.112 lei | 67.884 lei |
| Pierdere netă | 39.450 lei | 82.274 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -39.450 lei | -82.274 lei | 704 lei | 50.392 lei | 60.336 lei | 52.647 lei | 45.348 lei | 44.981 lei | 76.106 lei | 78.112 lei | 67.884 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 323.220 lei | 400.007 lei | 260.347 lei | 302.295 lei | 349.649 lei | 308.400 lei | 284.126 lei | 367.981 lei | 320.588 lei | 292.830 lei | 292.011 lei |
| Datorii | 224.455 lei | 261.792 lei | 39.858 lei | 82.510 lei | 22.486 lei | 41.012 lei | 69.385 lei | 23.289 lei | 20.877 lei | 45.325 lei | 19.560 lei |
| Capitaluri proprii | 98.765 lei | 138.215 lei | 220.489 lei | 219.785 lei | 327.163 lei | 267.388 lei | 214.741 lei | 344.692 lei | 299.711 lei | 247.505 lei | 272.451 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este VALSERV SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VALSERV SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VALSERV SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 3, județul București (B-dul Nicolae Grigorescu, Complex CA13, nr. 53); numărul de înmatriculare e J|40|6404|2002, din 24.07.2002.
Ce cifră de afaceri a avut VALSERV SRL în 2025?
154.299 lei, cu 25% peste 2024 (123.839 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 39.450 lei.
Câți salariați are VALSERV SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VALSERV SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.