EX GALA CO SRL

EX GALA CO SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Târgoviște, Dâmbovița, CUI 13629275. Cifră de afaceri 2025: 10.226.634 lei, 15 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
13629275
Denumire
EX GALA CO SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|15|2|2001
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
03.01.2001
Sediu
ION C. BRĂTIANU, nr. 49, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
Activități autorizate (CAEN)
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
  • 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a. · rev. 3
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
Arată toate (34)
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
  • 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic · rev. 3
  • 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 3
  • 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
16.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 10.226.634 lei (+46% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,4 mil. lei · 2025 10,2 mil. lei · maxim 2025 10,2 mil. lei · minim 2015 3,4 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 24,8 mii lei · 2025 592,4 mii lei · maxim 2025 592,4 mii lei · minim 2015 24,8 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 20 · 2025 15 · maxim 2015 20 · minim 2022 14.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă10.226.634 lei7.012.618 lei7.119.411 lei5.619.789 lei4.331.991 lei4.063.477 lei4.435.358 lei3.858.302 lei4.141.092 lei3.568.349 lei3.446.263 lei
Venituri totale10.281.248 lei7.041.465 lei7.119.861 lei5.624.616 lei4.332.801 lei4.158.586 lei4.456.713 lei3.878.093 lei4.153.616 lei3.573.846 lei3.461.848 lei
Cheltuieli totale9.594.496 lei6.693.418 lei6.557.984 lei5.236.385 lei4.268.146 lei4.020.208 lei4.331.736 lei3.726.536 lei4.084.326 lei3.530.918 lei3.433.095 lei
Rezultat
Profit net592.420 lei296.195 lei493.059 lei334.310 lei54.953 lei121.887 lei108.568 lei127.145 lei59.617 lei37.050 lei24.807 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net592.420 lei296.195 lei493.059 lei334.310 lei54.953 lei121.887 lei108.568 lei127.145 lei59.617 lei37.050 lei24.807 lei
Bilanț
Active totale5.955.240 lei4.218.013 lei2.765.816 lei2.934.486 lei2.020.703 lei1.900.690 lei1.615.566 lei1.794.733 lei1.663.914 lei1.587.087 lei1.676.901 lei
Datorii5.306.447 lei3.865.445 lei2.108.460 lei2.543.803 lei1.144.960 lei1.029.900 lei865.571 lei1.151.851 lei1.194.336 lei957.613 lei1.087.378 lei
Capitaluri proprii648.793 lei352.568 lei657.356 lei390.683 lei875.743 lei870.790 lei748.903 lei640.335 lei468.190 lei626.573 lei589.523 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1514141416161718171820

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este EX GALA CO SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, EX GALA CO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul EX GALA CO SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgoviște, județul Dâmbovița (ION C. BRĂTIANU, nr. 49); numărul de înmatriculare e J|15|2|2001, din 03.01.2001.

Ce cifră de afaceri a avut EX GALA CO SRL în 2025?

10.226.634 lei, cu 46% peste 2024 (7.012.618 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 592.420 lei.

Câți salariați are EX GALA CO SRL?

15 salariați în medie în 2025 (14 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre EX GALA CO SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.