TIMIŞ SA — dosare în instanță
Numele TIMIŞ SA apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 30 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 25 aprilie 2025
- Ultima activitate
- 30 septembrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Pârât — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 1067289)
- CUI
- 1067289
- Denumire
- TIMIS SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|11|23|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.03.1991
- Sediu
- ZLAGNEI, nr. 1A, Municipiul Caransebeș, Caraș-Severin
- Activități autorizate (CAEN)
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.712.311 lei (+11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,8 mil. lei · 2025 2,7 mil. lei · maxim 2025 2,7 mil. lei · minim 2015 1,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 88,5 mii lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2025 1,5 mil. lei · minim 2015 88,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 17 · 2025 12 · maxim 2015 17 · minim 2020 10.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.712.311 lei | 2.452.934 lei | 2.356.643 lei | 2.267.951 lei | 2.276.649 lei | 1.956.749 lei | 2.099.882 lei | 2.045.416 lei | 1.814.298 lei | 1.955.599 lei | 1.809.101 lei |
| Venituri totale | 4.685.210 lei | 2.547.863 lei | 2.375.110 lei | 2.482.608 lei | 2.409.493 lei | 2.090.295 lei | 2.202.886 lei | 2.587.300 lei | 1.910.559 lei | 2.031.487 lei | 1.835.506 lei |
| Cheltuieli totale | 2.896.282 lei | 1.920.727 lei | 2.053.502 lei | 1.953.610 lei | 1.660.645 lei | 1.394.967 lei | 1.728.943 lei | 1.308.045 lei | 1.428.940 lei | 1.710.752 lei | 1.682.145 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.492.686 lei | 552.229 lei | 302.891 lei | 509.605 lei | 732.344 lei | 679.828 lei | 452.914 lei | 1.253.482 lei | 440.100 lei | 220.559 lei | 88.480 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.492.686 lei | 552.229 lei | 302.891 lei | 509.605 lei | 732.344 lei | 679.828 lei | 452.914 lei | 1.253.482 lei | 440.100 lei | 220.559 lei | 88.480 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.341.655 lei | 3.537.867 lei | 3.302.127 lei | 3.213.371 lei | 3.245.922 lei | 3.387.788 lei | 2.799.420 lei | 3.107.937 lei | 2.104.583 lei | 2.164.396 lei | 2.173.457 lei |
| Datorii | 423.785 lei | 1.319.227 lei | 994.433 lei | 731.448 lei | 720.195 lei | 766.300 lei | 389.407 lei | 543.005 lei | 354.133 lei | 854.046 lei | 783.878 lei |
| Capitaluri proprii | 2.917.870 lei | 2.218.640 lei | 2.307.694 lei | 2.481.923 lei | 2.525.727 lei | 2.621.488 lei | 2.410.013 lei | 2.564.932 lei | 1.750.450 lei | 1.310.350 lei | 1.389.579 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 12 | 12 | 10 | 11 | 11 | 10 | 13 | 13 | 15 | 17 | 17 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat Pârât: 1
- Pârât: 1
- Reclamant reclamnt: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2025: 2
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 631/59/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 901/115/2025 | Curtea de Apel Timișoara | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Reclamant reclamnt |
| 1165/208/2025 | Tribunalul CARASSEVERIN | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare TIMIŞ SA?
TIMIŞ SA apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 30 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des TIMIŞ SA?
Cel mai des la Curtea de Apel Timișoara (2) și Tribunalul CARASSEVERIN (1).
În ce calitate apare cel mai des TIMIŞ SA?
Cel mai des ca intimat pârât (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, pârât și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.