TIME COM SA — dosare în instanță
Numele TIME COM SA apare în 7 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 27 aprilie 2023
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Apelant — 2 din 7 dosare cu calitate cunoscută (29%)
Din registrul firmelor (CUI 1208809)
- CUI
- 1208809
- Denumire
- TIME COM SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|26|224|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.04.1991
- Sediu
- Str. CALARASILOR, nr. 6-8, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 377.753 lei (+13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 823,3 mii lei · 2025 377,8 mii lei · maxim 2015 823,3 mii lei · minim 2021 303 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 330,2 mii lei · 2025 103,8 mii lei · maxim 2017 967,6 mii lei · minim 2016 −415,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2021 2 · minim 2016 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 377.753 lei | 333.335 lei | 508.863 lei | 313.506 lei | 302.981 lei | 415.815 lei | 392.985 lei | 361.017 lei | 472.224 lei | 502.723 lei | 823.348 lei |
| Venituri totale | 532.296 lei | 822.076 lei | 557.009 lei | 406.399 lei | 1.232.842 lei | 521.725 lei | 459.972 lei | 371.725 lei | 1.673.646 lei | 2.010.408 lei | 847.467 lei |
| Cheltuieli totale | 405.487 lei | 525.644 lei | 697.168 lei | 447.748 lei | 628.191 lei | 494.127 lei | 424.759 lei | 276.542 lei | 656.789 lei | 2.382.739 lei | 517.264 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 103.762 lei | 271.646 lei | 0 lei | 0 lei | 592.569 lei | 22.381 lei | 30.999 lei | 91.466 lei | 967.622 lei | 0 lei | 330.203 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 144.544 lei | 45.027 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 415.901 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 103.762 lei | 271.646 lei | -144.544 lei | -45.027 lei | 592.569 lei | 22.381 lei | 30.999 lei | 91.466 lei | 967.622 lei | -415.901 lei | 330.203 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 8.750.488 lei | 8.833.866 lei | 7.320.644 lei | 8.099.431 lei | 8.110.890 lei | 7.736.396 lei | 7.920.447 lei | 8.100.578 lei | 8.168.456 lei | 7.322.595 lei | 9.265.673 lei |
| Datorii | 682.936 lei | 1.475.255 lei | 234.403 lei | 736.478 lei | 678.273 lei | 792.280 lei | 998.712 lei | 1.119.352 lei | 1.278.696 lei | 1.362.666 lei | 2.801.843 lei |
| Capitaluri proprii | 8.067.552 lei | 7.358.611 lei | 7.086.241 lei | 7.362.953 lei | 7.432.617 lei | 6.944.116 lei | 6.921.735 lei | 6.981.226 lei | 6.889.760 lei | 5.922.138 lei | 6.426.039 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Apelant: 2
- Creditor: 2
- Intimat Reclamant: 2
- Apelant Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 5
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Apel: 4
- Fond: 2
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 3
- 2024: 3
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1954/251/2015* | Curtea de Apel Târgu Mureș | Civil | Recurs | Intimat Reclamant |
| 5609/102/2023 | Curtea de Apel Târgu Mureș | Civil | Apel | Intimat Reclamant |
| 281/1371/2019/a1 | Tribunalul Comercial MURES | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 8743/320/2023/a1 | Tribunalul Mureș | Civil | Apel | Apelant |
| 8743/320/2023 | Tribunalul Mureș | Civil | Apel | Apelant |
| 3952/62/2023 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1388/102/2019* | Curtea de Apel Târgu Mureș | Civil | Apel | Apelant Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare TIME COM SA?
TIME COM SA apare în 7 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des TIME COM SA?
Cel mai des la Curtea de Apel Târgu Mureș (3), Tribunalul Mureș (2) și Tribunalul Brașov (1).
În ce calitate apare cel mai des TIME COM SA?
Cel mai des ca apelant (2 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant, creditor, intimat și reclamant?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.