RO STAR SA — dosare în instanță
Numele RO STAR SA apare în 10 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 10
- Instanțe
- 7
- Primul dosar
- 10 ianuarie 2012
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 3 din 10 dosare cu calitate cunoscută (30%)
Din registrul firmelor (CUI 8529520)
- CUI
- 8529520
- Denumire
- RO STAR SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|23|1862|2002
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 11.09.2002
- Sediu
- Sos. ALEXANDRIEI, nr. 40-42, Oraș Bragadiru, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
Arată toate (41)
- 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase · rev. 3
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · rev. 3
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 61.248.235 lei (+2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 37,8 mil. lei · 2025 61,2 mil. lei · maxim 2022 64,4 mil. lei · minim 2017 29,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −3,5 mil. lei · 2025 3,9 mil. lei · maxim 2018 19,8 mil. lei · minim 2020 −7,7 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 381 · 2025 205 · maxim 2015 381 · minim 2024 202.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 61.248.235 lei | 60.133.284 lei | 63.505.458 lei | 64.443.455 lei | 37.830.201 lei | 34.530.489 lei | 33.083.626 lei | 33.228.189 lei | 29.101.578 lei | 32.743.260 lei | 37.808.837 lei |
| Venituri totale | 61.890.433 lei | 61.146.064 lei | 64.096.778 lei | 65.012.498 lei | 37.762.365 lei | 35.239.431 lei | 33.057.623 lei | 52.466.346 lei | 49.697.187 lei | 33.242.956 lei | 38.559.661 lei |
| Cheltuieli totale | 57.167.543 lei | 50.171.672 lei | 52.522.176 lei | 60.107.564 lei | 35.850.173 lei | 42.410.088 lei | 32.702.530 lei | 32.696.294 lei | 42.631.083 lei | 31.441.194 lei | 42.081.339 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 3.919.647 lei | 9.403.638 lei | 9.876.445 lei | 3.943.339 lei | 1.426.426 lei | 0 lei | 355.093 lei | 19.770.052 lei | 7.066.104 lei | 1.801.762 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 7.705.593 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 3.521.678 lei |
| Rezultat net | 3.919.647 lei | 9.403.638 lei | 9.876.445 lei | 3.943.339 lei | 1.426.426 lei | -7.705.593 lei | 355.093 lei | 19.770.052 lei | 7.066.104 lei | 1.801.762 lei | -3.521.678 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 82.647.682 lei | 81.295.289 lei | 79.533.326 lei | 80.126.272 lei | 76.002.381 lei | 76.697.699 lei | 62.800.642 lei | 65.621.802 lei | 77.304.250 lei | 65.100.279 lei | 68.207.014 lei |
| Datorii | 16.820.472 lei | 10.532.808 lei | 18.174.483 lei | 28.643.874 lei | 28.463.323 lei | 30.585.066 lei | 29.886.673 lei | 33.062.927 lei | 64.515.838 lei | 59.377.971 lei | 64.286.467 lei |
| Capitaluri proprii | 65.827.210 lei | 70.762.481 lei | 61.358.843 lei | 51.482.398 lei | 47.539.058 lei | 46.112.633 lei | 32.913.969 lei | 32.558.875 lei | 12.788.412 lei | 5.722.308 lei | 3.920.547 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 205 | 202 | 216 | 220 | 220 | 226 | 238 | 248 | 259 | 319 | 381 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 3
- Contestator Parte responsabilă civilmente: 2
- Creditor: 2
- Apelant Parte responsabilă civilmente: 1
- Intervenient: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 3
- Penal: 3
- Insolvență: 2
- Contencios administrativ: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Contestație (NCPP): 2
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2012: 1
- 2023: 1
- 2024: 2
- 2025: 5
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 10 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1296/105/2025 | Tribunalul Prahova | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1559/120/2025 | Tribunalul Dâmbovița | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 5111/225/2024 | Judecătoria Drobeta-Turnu Severin | Civil | Fond | Intervenient |
| 1559/120/2025* | Tribunalul Dâmbovița | Civil | Fond | Reclamant |
| 546/236/2026 | Judecătoria Giurgiu | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 10955/3/2017 | Curtea de Apel București | Penal | Apel | Apelant Parte responsabilă civilmente |
| 10955/3/2017/a8 | Curtea de Apel București | Penal | Contestație (NCPP) | Contestator Parte responsabilă civilmente |
| 10955/3/2017/a9 | Curtea de Apel București | Penal | Contestație (NCPP) | Contestator Parte responsabilă civilmente |
| 251/111/2012 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2129/93/2023 | Tribunalul Ilfov | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RO STAR SA?
RO STAR SA apare în 10 dosare publice la 7 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RO STAR SA?
Cel mai des la Curtea de Apel București (3), Tribunalul Dâmbovița (2) și Tribunalul Ilfov (1).
În ce calitate apare cel mai des RO STAR SA?
Cel mai des ca reclamant (3 din 10 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, contestator, creditor, apelant și intervenient?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.