RIOLIV SA — dosare în instanță
Numele RIOLIV SA apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 02 martie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Apelant Reclamant — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 4306372)
- CUI
- 4306372
- Denumire
- RIOLIV SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|12|2519|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.06.1993
- Sediu
- Str. ROVINE, nr. 33, bl. RO10, ap. 11, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 2
- 2364 Fabricarea mortarului · rev. 2
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
Arată toate (27)
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.050.673 lei (-56% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3 mil. lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2024 4,7 mil. lei · minim 2017 820 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 344,7 mii lei · 2025 1,6 mii lei · maxim 2021 766,7 mii lei · minim 2025 1,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 23 · 2025 13 · maxim 2016 24 · minim 2020 11.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.050.673 lei | 4.713.362 lei | 1.705.805 lei | 1.211.191 lei | 2.149.968 lei | 1.871.502 lei | 1.966.602 lei | 1.851.026 lei | 819.993 lei | 1.862.020 lei | 3.004.720 lei |
| Venituri totale | 1.740.569 lei | 4.913.357 lei | 2.041.658 lei | 1.214.720 lei | 2.221.133 lei | 1.934.730 lei | 1.972.292 lei | 1.491.312 lei | 1.180.887 lei | 1.862.929 lei | 2.956.302 lei |
| Cheltuieli totale | 1.734.363 lei | 4.307.743 lei | 1.949.188 lei | 1.134.087 lei | 1.432.709 lei | 1.225.440 lei | 1.331.312 lei | 1.243.651 lei | 1.158.810 lei | 1.776.916 lei | 2.552.067 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.569 lei | 535.605 lei | 74.979 lei | 68.486 lei | 766.657 lei | 690.506 lei | 621.257 lei | 229.148 lei | 13.868 lei | 70.434 lei | 344.719 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.569 lei | 535.605 lei | 74.979 lei | 68.486 lei | 766.657 lei | 690.506 lei | 621.257 lei | 229.148 lei | 13.868 lei | 70.434 lei | 344.719 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.952.722 lei | 3.736.123 lei | 3.444.692 lei | 2.814.315 lei | 3.493.063 lei | 2.531.525 lei | 2.543.381 lei | 2.290.997 lei | 2.315.509 lei | 2.798.164 lei | 3.291.397 lei |
| Datorii | 1.367.292 lei | 1.473.262 lei | 1.717.436 lei | 1.162.038 lei | 1.142.672 lei | 257.251 lei | 339.991 lei | 465.864 lei | 699.723 lei | 1.063.496 lei | 1.282.463 lei |
| Capitaluri proprii | 1.585.430 lei | 2.262.861 lei | 1.727.256 lei | 1.652.277 lei | 2.350.391 lei | 2.274.274 lei | 2.203.390 lei | 1.825.133 lei | 1.615.786 lei | 1.734.668 lei | 2.008.934 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 13 | 15 | 11 | 11 | 11 | 11 | 13 | 12 | 17 | 24 | 23 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Curtea de Apel Cluj (1 · 50%), apoi Tribunalul Comercial Cluj (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Cluj | Cluj | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Apelant Reclamant: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2022: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3170/117/2020* | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant Reclamant |
| 1667/235/2019 | Curtea de Apel Cluj | Civil | Apel | Apelant Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare RIOLIV SA?
RIOLIV SA apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des RIOLIV SA?
Cel mai des la Curtea de Apel Cluj (1) și Tribunalul Comercial CLUJ (1).
În ce calitate apare cel mai des RIOLIV SA?
Cel mai des ca apelant reclamant (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă apelant și reclamant?
Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.