PREG SRL — dosare în instanță
Numele PREG SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 08 octombrie 2021
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 5 dosare cu calitate cunoscută (60%)
Din registrul firmelor (CUI 5736670)
- CUI
- 5736670
- Denumire
- PREG SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|30|863|1993
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.06.1993
- Sediu
- B-dul 25 OCTOMBRIE, nr. 83, Municipiul Carei, Satu Mare
- Activități autorizate (CAEN)
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 3
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
Arată toate (22)
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 34.321.594 lei (+46% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 12,8 mil. lei · 2025 34,3 mil. lei · maxim 2025 34,3 mil. lei · minim 2018 7,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 106,5 mii lei · 2025 1,9 mil. lei · maxim 2021 2,1 mil. lei · minim 2018 57,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 47 · maxim 2025 47 · minim 2015 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 34.321.594 lei | 23.565.442 lei | 24.318.694 lei | 27.240.241 lei | 18.808.071 lei | 11.024.738 lei | 8.009.912 lei | 7.204.949 lei | 9.844.868 lei | 10.247.891 lei | 12.788.768 lei |
| Venituri totale | 35.350.034 lei | 24.899.517 lei | 27.328.028 lei | 27.678.391 lei | 19.743.562 lei | 11.149.456 lei | 8.373.531 lei | 7.783.058 lei | 10.136.009 lei | 10.304.637 lei | 12.905.261 lei |
| Cheltuieli totale | 33.178.587 lei | 23.445.661 lei | 25.295.940 lei | 25.748.834 lei | 17.389.952 lei | 10.573.417 lei | 8.152.460 lei | 7.713.991 lei | 10.044.886 lei | 10.200.968 lei | 12.775.224 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.866.313 lei | 1.271.052 lei | 1.793.261 lei | 1.705.380 lei | 2.073.182 lei | 484.717 lei | 190.138 lei | 57.837 lei | 76.223 lei | 86.317 lei | 106.520 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.866.313 lei | 1.271.052 lei | 1.793.261 lei | 1.705.380 lei | 2.073.182 lei | 484.717 lei | 190.138 lei | 57.837 lei | 76.223 lei | 86.317 lei | 106.520 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 19.167.021 lei | 15.002.736 lei | 13.471.322 lei | 13.357.087 lei | 10.061.917 lei | 7.731.530 lei | 7.017.959 lei | 7.081.232 lei | 5.803.415 lei | 4.631.381 lei | 4.043.442 lei |
| Datorii | 10.007.568 lei | 6.322.605 lei | 6.628.852 lei | 7.686.979 lei | 5.652.689 lei | 5.395.484 lei | 5.166.630 lei | 5.420.040 lei | 4.200.054 lei | 3.104.243 lei | 2.965.951 lei |
| Capitaluri proprii | 8.478.477 lei | 7.921.067 lei | 6.798.070 lei | 5.614.608 lei | 4.409.228 lei | 2.336.046 lei | 1.851.329 lei | 1.661.192 lei | 1.603.361 lei | 1.527.138 lei | 1.077.491 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 47 | 40 | 31 | 27 | 24 | 20 | 18 | 14 | 10 | 8 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Pârât: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2022: 2
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2872/218/2021 | Judecătoria Carei | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1777/83/2022 | Tribunalul Satu Mare | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2444/218/2025 | Judecătoria Carei | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1777/83/2022/a2 | Curtea de Apel Oradea | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 1778/83/2022 | Tribunalul Satu Mare | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PREG SRL?
PREG SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PREG SRL?
Cel mai des la Judecătoria Carei (2), Tribunalul Satu Mare (2) și Curtea de Apel Oradea (1).
În ce calitate apare cel mai des PREG SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.