NORD CONSTRUCŢII SA — dosare în instanță
Numele NORD CONSTRUCŢII SA apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 30 decembrie 2020
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 3357599)
- CUI
- 3357599
- Denumire
- NORD CONSTRUCTII SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|30|108|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 27.01.1992
- Sediu
- Str. UZINEI, nr. 117, Municipiul Carei, Satu Mare
- Activități autorizate (CAEN)
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.336.577 lei (-11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,1 mil. lei · 2025 3,3 mil. lei · maxim 2023 4,4 mil. lei · minim 2016 2,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 7,2 mii lei · 2025 52,4 mii lei · maxim 2024 537,3 mii lei · minim 2019 5,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 27 · 2025 13 · maxim 2017 32 · minim 2025 13.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.336.577 lei | 3.767.794 lei | 4.379.011 lei | 4.015.682 lei | 3.832.256 lei | 3.673.111 lei | 2.668.692 lei | 3.256.153 lei | 2.933.302 lei | 2.133.083 lei | 2.143.369 lei |
| Venituri totale | 3.373.638 lei | 4.016.575 lei | 4.517.503 lei | 4.480.710 lei | 4.259.360 lei | 3.511.107 lei | 3.078.101 lei | 3.546.467 lei | 3.043.480 lei | 2.243.450 lei | 2.226.349 lei |
| Cheltuieli totale | 3.304.526 lei | 3.390.657 lei | 4.451.824 lei | 4.267.724 lei | 4.202.118 lei | 3.481.725 lei | 3.066.759 lei | 3.516.701 lei | 3.033.009 lei | 2.234.618 lei | 2.217.128 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 52.400 lei | 537.349 lei | 54.516 lei | 184.661 lei | 34.582 lei | 23.767 lei | 5.210 lei | 21.809 lei | 8.993 lei | 7.469 lei | 7.239 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 52.400 lei | 537.349 lei | 54.516 lei | 184.661 lei | 34.582 lei | 23.767 lei | 5.210 lei | 21.809 lei | 8.993 lei | 7.469 lei | 7.239 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.056.721 lei | 4.255.377 lei | 3.745.575 lei | 4.008.288 lei | 3.089.328 lei | 2.850.274 lei | 2.903.349 lei | 2.649.696 lei | 2.720.878 lei | 2.626.957 lei | 2.640.615 lei |
| Datorii | 1.604.909 lei | 855.965 lei | 883.512 lei | 1.200.741 lei | 466.442 lei | 261.970 lei | 534.734 lei | 286.292 lei | 379.283 lei | 294.355 lei | 251.517 lei |
| Capitaluri proprii | 3.451.812 lei | 3.399.412 lei | 2.862.063 lei | 2.807.547 lei | 2.622.886 lei | 2.588.304 lei | 2.368.615 lei | 2.363.404 lei | 2.341.595 lei | 2.332.602 lei | 2.389.098 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 13 | 16 | 16 | 20 | 23 | 19 | 25 | 32 | 32 | 26 | 27 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2020: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 270/83/2026 | Tribunalul Satu Mare | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2162/83/2020 | Tribunalul Satu Mare | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare NORD CONSTRUCŢII SA?
NORD CONSTRUCŢII SA apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des NORD CONSTRUCŢII SA?
Cel mai des ca creditor (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.