MIRASER SRL — dosare în instanță
Numele MIRASER SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 04 iunie 2026
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 16475642)
- CUI
- 16475642
- Denumire
- MIRASER SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|09|454|2004
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.06.2004
- Sediu
- PREOT ILIE POSTOLACHE, nr. 43, Sat Maxineni, Comuna Maxineni, Brăila
- Activități autorizate (CAEN)
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
Arată toate (11)
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.452.194 lei (-57% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2025 1,5 mil. lei · maxim 2024 3,3 mil. lei · minim 2020 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 211,2 mii lei · 2025 103,5 mii lei · maxim 2024 829,4 mii lei · minim 2020 16,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 5 · maxim 2015 7 · minim 2018 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.452.194 lei | 3.340.353 lei | 3.209.911 lei | 2.477.924 lei | 1.380.334 lei | 1.190.956 lei | 1.818.583 lei | 1.991.234 lei | 1.262.049 lei | 1.778.314 lei | 1.422.056 lei |
| Venituri totale | 1.523.007 lei | 3.504.781 lei | 3.218.153 lei | 2.541.769 lei | 1.380.516 lei | 1.209.722 lei | 1.828.970 lei | 2.076.342 lei | 1.262.333 lei | 1.792.964 lei | 1.589.059 lei |
| Cheltuieli totale | 1.399.725 lei | 2.517.023 lei | 2.424.148 lei | 2.164.813 lei | 1.219.031 lei | 1.182.097 lei | 1.272.266 lei | 1.546.804 lei | 992.073 lei | 1.327.546 lei | 1.354.276 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 103.520 lei | 829.427 lei | 725.421 lei | 351.541 lei | 147.680 lei | 16.490 lei | 538.433 lei | 508.928 lei | 258.197 lei | 389.971 lei | 211.219 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 103.520 lei | 829.427 lei | 725.421 lei | 351.541 lei | 147.680 lei | 16.490 lei | 538.433 lei | 508.928 lei | 258.197 lei | 389.971 lei | 211.219 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.167.771 lei | 4.066.373 lei | 3.110.686 lei | 2.249.809 lei | 1.903.463 lei | 1.753.121 lei | 1.888.428 lei | 1.655.474 lei | 1.166.309 lei | 1.312.217 lei | 993.628 lei |
| Datorii | 2.092.724 lei | 2.094.846 lei | 1.962.243 lei | 1.826.787 lei | 244.346 lei | 241.683 lei | 393.480 lei | 426.556 lei | 446.239 lei | 852.200 lei | 810.982 lei |
| Capitaluri proprii | 2.075.047 lei | 1.971.527 lei | 1.148.443 lei | 423.022 lei | 1.659.117 lei | 1.511.438 lei | 1.494.948 lei | 1.228.918 lei | 720.070 lei | 460.017 lei | 182.646 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 7 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4977/196/2024 | Tribunalul Brăila | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MIRASER SRL?
MIRASER SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MIRASER SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.