M PROFILAXIS SRL — dosare în instanță
Numele M PROFILAXIS SRL apare în 7 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 26 februarie 2024
- Ultima activitate
- 26 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 7 dosare cu calitate cunoscută (43%)
Din registrul firmelor (CUI 24126902)
- CUI
- 24126902
- Denumire
- M - PROFILAXIS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|2409|2008
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.07.2008
- Sediu
- 1 DECEMBRIE, nr. 106, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste · rev. 3
- 8610 Activități de asistență spitalicească · rev. 3
- 8621 Activități de asistență medicală generală · rev. 3
- 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 3
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale · rev. 3
Arată toate (11)
- 8693 Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor · rev. 3
- 8694 Activități ale infirmierelor și moașelor · rev. 3
- 8695 Activități de fizioterapie · rev. 3
- 8696 Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă · rev. 3
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 31.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 12.337.956 lei (+20% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2025 12,3 mil. lei · maxim 2025 12,3 mil. lei · minim 2015 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −4,2 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2025 1,3 mil. lei · minim 2015 −4,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 22 · 2025 49 · maxim 2018 59 · minim 2015 22.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 12.337.956 lei | 10.304.215 lei | 8.389.753 lei | 6.071.531 lei | 6.439.436 lei | 7.137.739 lei | 4.541.467 lei | 4.029.925 lei | 3.824.526 lei | 2.055.125 lei | 1.231.576 lei |
| Venituri totale | 12.395.874 lei | 10.340.923 lei | 8.391.162 lei | 6.072.649 lei | 6.453.368 lei | 7.168.632 lei | 4.549.977 lei | 4.030.418 lei | 3.824.544 lei | 2.055.132 lei | 1.231.825 lei |
| Cheltuieli totale | 10.913.988 lei | 9.157.064 lei | 7.557.264 lei | 6.000.538 lei | 6.228.430 lei | 6.113.949 lei | 4.329.281 lei | 3.958.796 lei | 3.655.566 lei | 2.000.409 lei | 1.233.734 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.280.642 lei | 1.036.170 lei | 727.831 lei | 52.003 lei | 184.165 lei | 1.001.529 lei | 180.456 lei | 32.341 lei | 152.566 lei | 41.849 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 4.163 lei |
| Rezultat net | 1.280.642 lei | 1.036.170 lei | 727.831 lei | 52.003 lei | 184.165 lei | 1.001.529 lei | 180.456 lei | 32.341 lei | 152.566 lei | 41.849 lei | -4.163 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.929.542 lei | 3.501.709 lei | 2.450.434 lei | 1.198.151 lei | 969.277 lei | 2.105.672 lei | 1.043.395 lei | 852.267 lei | 839.792 lei | 863.071 lei | 717.534 lei |
| Datorii | 2.108.910 lei | 1.298.409 lei | 1.363.500 lei | 857.624 lei | 633.724 lei | 1.103.447 lei | 862.698 lei | 354.352 lei | 374.217 lei | 550.062 lei | 446.373 lei |
| Capitaluri proprii | 3.320.331 lei | 2.039.689 lei | 1.003.519 lei | 275.688 lei | 223.685 lei | 1.002.225 lei | 180.697 lei | 497.915 lei | 465.575 lei | 313.009 lei | 271.161 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 49 | 48 | 49 | 49 | 52 | 50 | 56 | 59 | 57 | 33 | 22 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Tribunalul Timiș (4 · 57%), apoi Curtea de Apel Timișoara (3).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Timiș | Timiș | Tribunal | 4 |
| Curtea de Apel Timișoara | Timiș | Curte de apel | 3 |
Calitate procesuală
- Creditor: 3
- Intimat Creditor: 3
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 6
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Contestație în anulare (apel): 2
- Revizuire (apel): 1
Dosare pe ani
- 2024: 3
- 2025: 1
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3302/3/2024 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2356/30/2024 | Tribunalul Timiș | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 824/30/2024 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 824/30/2024/a10 | Tribunalul Timiș | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 235/59/2026 | Curtea de Apel Timișoara | Insolvență / faliment | Revizuire (apel) | Intimat Creditor |
| 234/59/2026 | Curtea de Apel Timișoara | Insolvență / faliment | Contestație în anulare (apel) | Intimat Creditor |
| 373/59/2026 | Curtea de Apel Timișoara | Insolvență / faliment | Contestație în anulare (apel) | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare M PROFILAXIS SRL?
M PROFILAXIS SRL apare în 7 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 26 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des M PROFILAXIS SRL?
Cel mai des la Tribunalul Timiș (4) și Curtea de Apel Timișoara (3).
În ce calitate apare cel mai des M PROFILAXIS SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.