GRIFIT CONSTRUCT SRL — dosare în instanță

Numele GRIFIT CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
1
Primul dosar
07 decembrie 2023
Ultima activitate
13 octombrie 2026
Rol dominant
Pârât — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 24490996)

CUI
24490996
Denumire
GRIFIT CONSTRUCT SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|04|1685|2008
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
19.09.2008
Sediu
ATELIERELOR, nr. 1B, Municipiul Moinești, Bacău
Activități autorizate (CAEN)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
Arată toate (32)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4391 Activități de zidărie · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
  • 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
31.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 9.553.504 lei (-11% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,5 mil. lei · 2025 9,6 mil. lei · maxim 2022 11,7 mil. lei · minim 2015 4,5 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 348,7 mii lei · 2025 74,8 mii lei · maxim 2022 542,7 mii lei · minim 2025 74,8 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 11 · 2025 14 · maxim 2020 17 · minim 2015 11.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă9.553.504 lei10.700.869 lei11.459.052 lei11.718.520 lei10.968.520 lei9.126.803 lei7.730.983 lei6.225.745 lei5.627.193 lei5.551.241 lei4.474.312 lei
Venituri totale9.581.050 lei10.742.742 lei11.461.960 lei11.734.150 lei10.968.531 lei9.138.263 lei7.733.931 lei6.414.367 lei5.650.281 lei5.584.020 lei4.515.699 lei
Cheltuieli totale9.494.556 lei10.304.564 lei10.872.461 lei11.111.275 lei10.327.854 lei8.807.955 lei7.479.141 lei6.114.440 lei5.367.474 lei5.088.994 lei4.099.937 lei
Rezultat
Profit net74.773 lei379.032 lei518.136 lei542.678 lei522.511 lei284.668 lei211.542 lei248.994 lei237.688 lei415.334 lei348.670 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei—0 lei0 lei0 lei
Rezultat net74.773 lei379.032 lei518.136 lei542.678 lei522.511 lei284.668 lei211.542 lei248.994 lei237.688 lei415.334 lei348.670 lei
Bilanț
Active totale4.645.591 lei4.872.270 lei4.511.533 lei4.205.932 lei3.688.876 lei3.337.583 lei3.173.431 lei3.059.938 lei2.849.416 lei3.082.415 lei2.448.741 lei
Datorii4.151.775 lei4.193.228 lei3.711.523 lei3.385.354 lei2.995.166 lei2.482.173 lei2.302.490 lei1.930.559 lei1.287.605 lei1.444.499 lei926.159 lei
Capitaluri proprii493.816 lei679.042 lei800.010 lei820.578 lei693.710 lei855.410 lei870.941 lei1.129.379 lei1.561.811 lei1.637.916 lei1.522.582 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1414161717171615141311

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Pârât: 1
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Civil: 2

Stadii procesuale

  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2023: 1
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
6929/260/2023Judecătoria MoineștiCivilFondReclamant
4785/260/2026Judecătoria MoineștiCivilFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare GRIFIT CONSTRUCT SRL?

GRIFIT CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 13 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des GRIFIT CONSTRUCT SRL?

Cel mai des ca pârât (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă pârât și reclamant?

Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.