EDILDOX SRL — dosare în instanță
Numele EDILDOX SRL apare în 11 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 11
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 04 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 4 din 11 dosare cu calitate cunoscută (36%)
Din registrul firmelor (CUI 32890691)
- CUI
- 32890691
- Denumire
- EDILDOX S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|2119|2018
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.08.2018
- Sediu
- CETĂȚII, nr. 117, Sat Hlincea, Comuna Ciurea, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg) · rev. 3
- 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg) · rev. 3
- 0710 Extracția minereurilor feroase · rev. 3
- 0721 Extracția minereurilor de uraniu și toriu · rev. 3
- 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase · rev. 3
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
Arată toate (61)
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale · rev. 3
- 0892 Extracția turbei · rev. 3
- 0893 Extracția sării · rev. 3
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 3
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9699 Alte servicii personale n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.904.939 lei (+85% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 12,4 mii lei · 2025 1,9 mil. lei · maxim 2025 1,9 mil. lei · minim 2015 12,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −9,3 mii lei · 2025 578,8 mii lei · maxim 2025 578,8 mii lei · minim 2015 −9,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 3 · 2024 0 · maxim 2017 3 · minim 2024 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.904.939 lei | 1.028.909 lei | 724.887 lei | 950.841 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 195.095 lei | 55.318 lei | 12.420 lei |
| Venituri totale | 1.905.737 lei | 1.129.840 lei | 724.887 lei | 1.429.515 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 195.129 lei | 265.264 lei | 12.420 lei |
| Cheltuieli totale | 1.293.393 lei | 1.025.532 lei | 359.881 lei | 1.180.707 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 173.139 lei | 187.137 lei | 21.354 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 578.789 lei | 94.019 lei | 357.758 lei | 234.518 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 19.749 lei | 70.169 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 9.307 lei |
| Rezultat net | 578.789 lei | 94.019 lei | 357.758 lei | 234.518 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 19.749 lei | 70.169 lei | -9.307 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.142.963 lei | 1.123.037 lei | 1.332.186 lei | 1.368.546 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 340.946 lei | 58.180 lei | 183.705 lei |
| Datorii | 499.741 lei | 429.496 lei | 7.064 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 269.452 lei | 4.311 lei | 199.705 lei |
| Capitaluri proprii | 1.643.222 lei | 693.541 lei | 1.322.431 lei | 1.365.855 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 71.494 lei | 53.869 lei | -16.000 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 0 | 1 | 1 | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 3 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 4
- Pârât: 2
- Debitor: 1
- Intervenient: 1
- Intimat: 1
- Petent: 1
- Recurent: 1
Categorii de dosare
- Civil: 6
- Contencios administrativ: 3
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 10
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2023: 4
- 2024: 1
- 2025: 5
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 11 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 28421/245/2023 | Judecătoria Iași | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 35915/245/2023 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Reclamant |
| 37945/245/2023 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Reclamant |
| 15859/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Petent |
| 3411/245/2025 | Judecătoria Iași | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 11926/245/2025 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Pârât |
| 7748/180/2025 | Judecătoria Bacău | Civil | Fond | Intervenient |
| 33569/245/2025 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Intimat |
| 2566/99/2024 | Curtea de Apel Iași | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent |
| 4450/99/2026 | Tribunalul Iași | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4633/99/2023 | Tribunalul Iași | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EDILDOX SRL?
EDILDOX SRL apare în 11 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des EDILDOX SRL?
Cel mai des la Judecătoria Iași (7), Tribunalul Iași (2) și Curtea de Apel Iași (1).
În ce calitate apare cel mai des EDILDOX SRL?
Cel mai des ca reclamant (4 din 11 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (6 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, pârât, debitor, intervenient, intimat, petent și recurent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 14 octombrie 2026.