DE IMI SRL — dosare în instanță
Numele DE IMI SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 31 decembrie 2021
- Ultima activitate
- 07 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 1810048)
- CUI
- 1810048
- Denumire
- DE IMI SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|2119|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 08.08.1991
- Sediu
- Str. ALEXANDRU MACEDONSKI, nr. 6, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
Arată toate (26)
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.111.654 lei (-22% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2023 3,1 mil. lei · minim 2015 1,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 372,7 mii lei · 2025 336,9 mii lei · maxim 2024 2,3 mil. lei · minim 2021 −1 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 19 · maxim 2025 19 · minim 2015 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.111.654 lei | 2.722.649 lei | 3.081.244 lei | 2.371.596 lei | 1.727.795 lei | 2.680.693 lei | 2.638.357 lei | 2.313.232 lei | 1.958.008 lei | 1.591.058 lei | 1.203.542 lei |
| Venituri totale | 6.456.414 lei | 7.180.138 lei | 3.338.317 lei | 2.565.421 lei | 2.313.339 lei | 2.739.571 lei | 3.491.358 lei | 2.721.917 lei | 2.452.566 lei | 1.835.630 lei | 1.583.674 lei |
| Cheltuieli totale | 5.901.697 lei | 4.435.793 lei | 2.580.228 lei | 2.084.611 lei | 3.347.143 lei | 2.021.173 lei | 1.975.420 lei | 1.806.263 lei | 1.595.421 lei | 1.155.772 lei | 1.139.068 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 336.889 lei | 2.264.311 lei | 699.529 lei | 457.455 lei | 0 lei | 692.074 lei | 1.480.914 lei | 892.521 lei | 824.966 lei | 570.314 lei | 372.713 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.049.735 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 336.889 lei | 2.264.311 lei | 699.529 lei | 457.455 lei | -1.049.735 lei | 692.074 lei | 1.480.914 lei | 892.521 lei | 824.966 lei | 570.314 lei | 372.713 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.651.031 lei | 10.300.667 lei | 9.960.424 lei | 10.212.245 lei | 9.578.823 lei | 9.490.699 lei | 10.503.912 lei | 9.219.398 lei | 8.038.489 lei | 6.865.019 lei | 6.645.029 lei |
| Datorii | 4.524.568 lei | 3.472.376 lei | 4.561.487 lei | 4.490.267 lei | 4.726.807 lei | 3.588.948 lei | 5.261.210 lei | 3.624.423 lei | 3.351.442 lei | 3.002.938 lei | 3.203.261 lei |
| Capitaluri proprii | 4.480.485 lei | 6.397.550 lei | 4.944.551 lei | 5.288.814 lei | 4.852.016 lei | 5.901.751 lei | 5.236.819 lei | 5.579.569 lei | 4.687.047 lei | 3.862.081 lei | 3.441.768 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 19 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 15 | 12 | 10 | 10 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 2
- Reclamant: 2
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Insolvență: 2
Stadii procesuale
- Fond: 5
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2022: 1
- 2025: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3742/108/2021/a8 | Tribunalul Arad | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 43465/325/2025 | Judecătoria Timișoara | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 3742/108/2021 | Tribunalul Arad | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3277/30/2026 | Tribunalul Timiș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 5770/30/2022 | Tribunalul Timiș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DE IMI SRL?
DE IMI SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 07 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DE IMI SRL?
Cel mai des la Tribunalul Timiș (2), Tribunalul Arad (2) și Judecătoria Timișoara (1).
În ce calitate apare cel mai des DE IMI SRL?
Cel mai des ca creditor (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, reclamant și pârât?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.