DARIA CONST SRL — dosare în instanță
Numele DARIA CONST SRL apare în 8 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 8
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 30 aprilie 2025
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 3 din 8 dosare cu calitate cunoscută (38%)
Din registrul firmelor (CUI 6852001)
- CUI
- 6852001
- Denumire
- DARIA CONST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|30|2137|1994
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.12.1994
- Sediu
- VICTORIEI, nr. 85, Loc. Negrești-Oaș, Oraș Negrești-Oaș, Satu Mare
- Activități autorizate (CAEN)
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 3
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 3
- 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg) · rev. 3
Arată toate (132)
- 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg) · rev. 3
- 0710 Extracția minereurilor feroase · rev. 3
- 0721 Extracția minereurilor de uraniu și toriu · rev. 3
- 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase · rev. 3
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
- 0891 Extracția mineralelor pentru industria chimică și a îngrășămintelor naturale · rev. 3
- 0892 Extracția turbei · rev. 3
- 0893 Extracția sării · rev. 3
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 1394 Fabricarea de odgoane, frânghii, sfori și plase · rev. 3
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a. · rev. 3
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament · rev. 3
- 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 3
- 2212 Fabricarea altor produse din cauciuc · rev. 3
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic · rev. 3
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 3
- 2433 Producția de profile obținute la rece · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice · rev. 3
- 2897 Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru fabricația aditivă (care utilizează tehnologia de fabricație aditivă) · rev. 3
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. · rev. 3
- 3092 Fabricarea de biciclete și de vehicule pentru invalizi · rev. 3
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice · rev. 3
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne · rev. 3
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4950 Transporturi prin conducte · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă · rev. 3
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane · rev. 3
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a. · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 12.671.264 lei (-48% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 37,7 mil. lei · 2025 12,7 mil. lei · maxim 2015 37,7 mil. lei · minim 2018 11,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,2 mil. lei · 2025 609,3 mii lei · maxim 2016 2,7 mil. lei · minim 2018 506,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 95 · 2025 16 · maxim 2015 95 · minim 2024 15.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 12.671.264 lei | 24.348.513 lei | 18.353.801 lei | 18.840.183 lei | 15.668.672 lei | 15.372.916 lei | 15.039.872 lei | 11.071.986 lei | 15.711.164 lei | 25.630.667 lei | 37.663.988 lei |
| Venituri totale | 12.745.027 lei | 24.388.590 lei | 18.573.013 lei | 16.966.655 lei | 16.103.390 lei | 18.742.592 lei | 15.650.775 lei | 12.227.208 lei | 15.777.374 lei | 25.884.268 lei | 38.424.020 lei |
| Cheltuieli totale | 12.026.314 lei | 21.419.385 lei | 17.917.245 lei | 14.120.321 lei | 13.401.772 lei | 17.703.009 lei | 14.427.542 lei | 11.629.637 lei | 15.061.413 lei | 22.748.900 lei | 36.927.332 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 609.267 lei | 2.537.271 lei | 545.647 lei | 2.393.194 lei | 2.346.537 lei | 875.703 lei | 1.033.246 lei | 506.912 lei | 609.319 lei | 2.676.571 lei | 1.206.220 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 609.267 lei | 2.537.271 lei | 545.647 lei | 2.393.194 lei | 2.346.537 lei | 875.703 lei | 1.033.246 lei | 506.912 lei | 609.319 lei | 2.676.571 lei | 1.206.220 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 20.019.261 lei | 25.399.867 lei | 18.805.519 lei | 25.177.470 lei | 24.540.998 lei | 23.173.130 lei | 30.461.343 lei | 22.459.418 lei | 22.105.249 lei | 21.745.013 lei | 32.738.227 lei |
| Datorii | 8.615.322 lei | 14.075.366 lei | 10.507.336 lei | 16.668.898 lei | 14.157.767 lei | 15.912.501 lei | 22.227.307 lei | 15.138.088 lei | 15.826.335 lei | 13.428.839 lei | 23.507.027 lei |
| Capitaluri proprii | 11.047.524 lei | 10.438.257 lei | 7.900.986 lei | 7.355.339 lei | 8.962.146 lei | 6.615.609 lei | 5.739.906 lei | 4.706.660 lei | 4.199.748 lei | 5.890.429 lei | 7.026.461 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 16 | 15 | 23 | 44 | 52 | 52 | 67 | 61 | 65 | 75 | 95 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 3
- Reclamant: 3
- Apelant: 1
- Intimat pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 5
- Civil: 3
Stadii procesuale
- Fond: 7
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2025: 5
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 818/83/2025 | Tribunalul Satu Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1979/83/2025 | Tribunalul Satu Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 2956/266/2025 | Judecătoria Negrești-Oaș | Civil | Fond | Reclamant |
| 1591/266/2024 | Curtea de Apel Oradea | Civil | Fond | Reclamant |
| 1881/83/2023 | Curtea de Apel Oradea | Civil | Apel | Apelant |
| 5022/2/2026 | Curtea de Apel București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Intimat pârât |
| 925/83/2025 | Tribunalul Satu Mare | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1669/266/2026 | Judecătoria Negrești-Oaș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DARIA CONST SRL?
DARIA CONST SRL apare în 8 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DARIA CONST SRL?
Cel mai des la Tribunalul Satu Mare (3), Curtea de Apel Oradea (2) și Judecătoria Negrești-Oaș (2).
În ce calitate apare cel mai des DARIA CONST SRL?
Cel mai des ca pârât (3 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, reclamant, apelant și intimat?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.