DANYUS CONSTRUCT SRL — dosare în instanță

Numele DANYUS CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
1
Primul dosar
09 iunie 2026
Ultima activitate
15 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 32967280)

CUI
32967280
Denumire
DANYUS CONSTRUCT S.R.L.
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|33|272|2014
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
24.03.2014
Sediu
nr. 7 B, Sat Vicovu de Jos, Comuna Vicovu de Jos, Suceava
Activități autorizate (CAEN)
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
  • 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 2
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
  • 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
Arată toate (36)
  • 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor · rev. 2
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 2
  • 2363 Fabricarea betonului · rev. 2
  • 2364 Fabricarea mortarului · rev. 2
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 21.104.250 lei (+24% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 209,8 mii lei · 2025 21,1 mil. lei · maxim 2025 21,1 mil. lei · minim 2015 209,8 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 45,5 mii lei · 2025 1 mil. lei · maxim 2024 2,1 mil. lei · minim 2018 −423,2 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 25 · maxim 2025 25 · minim 2015 4.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă21.104.250 lei17.010.596 lei7.126.243 lei6.679.239 lei3.426.697 lei3.207.929 lei1.616.785 lei362.339 lei511.222 lei286.210 lei209.774 lei
Venituri totale21.708.069 lei17.276.856 lei7.660.900 lei7.086.605 lei4.137.612 lei3.412.788 lei1.759.878 lei362.339 lei511.222 lei286.210 lei242.760 lei
Cheltuieli totale20.489.845 lei14.834.245 lei6.973.475 lei6.809.820 lei3.877.587 lei3.329.587 lei1.706.537 lei781.920 lei850.116 lei228.880 lei190.927 lei
Rezultat
Profit net1.028.881 lei2.116.030 lei589.719 lei210.946 lei220.574 lei53.839 lei35.471 lei0 lei0 lei55.358 lei45.534 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei423.205 lei344.006 lei0 lei0 lei
Rezultat net1.028.881 lei2.116.030 lei589.719 lei210.946 lei220.574 lei53.839 lei35.471 lei-423.205 lei-344.006 lei55.358 lei45.534 lei
Bilanț
Active totale8.918.557 lei7.463.071 lei3.580.794 lei2.067.186 lei2.268.360 lei1.174.045 lei816.724 lei885.344 lei750.605 lei566.338 lei157.253 lei
Datorii5.367.721 lei4.300.191 lei2.536.906 lei1.608.517 lei2.620.437 lei1.746.696 lei1.430.726 lei1.534.817 lei970.020 lei443.324 lei89.597 lei
Capitaluri proprii3.550.836 lei3.162.880 lei1.043.888 lei458.669 lei-352.077 lei-572.651 lei-614.002 lei-649.473 lei-219.415 lei123.014 lei67.656 lei
Oameni
Număr mediu de salariați252215151410868—4

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 1
  • Reclamant: 1

Categorii de dosare

  • Litigii cu profesioniștii: 2

Stadii procesuale

  • Fond: 2

Dosare pe ani

  • 2026: 2

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
40018/245/2026Judecătoria IașiLitigii cu profesioniștiiFondReclamant
23586/245/2026Judecătoria IașiLitigii cu profesioniștiiFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare DANYUS CONSTRUCT SRL?

DANYUS CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 15 octombrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des DANYUS CONSTRUCT SRL?

Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor și reclamant?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.