SUBANSAMBLE AUTO SA
SUBANSAMBLE AUTO SA: firmă în funcțiune din Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna, CUI 9938485. Cifră de afaceri 2025: 4.267.397 lei, 32 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 9938485
- Denumire
- SUBANSAMBLE AUTO SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|14|318|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.11.1997
- Sediu
- Str. LT. DAVID PAIUS, nr. 9, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna
- Activități autorizate (CAEN)
- 2451 Turnarea fontei · rev. 2
- 2453 Turnarea metalelor neferoase ușoare · rev. 2
- 2561 Tratarea și acoperirea metalelor · rev. 2
- 2815 Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie · rev. 2
- 2830 Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere · rev. 2
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 2
Arată toate (11)
- 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.267.397 lei (-11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,3 mil. lei · 2025 4,3 mil. lei · maxim 2022 5,1 mil. lei · minim 2015 2,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −2,8 mil. lei · 2025 −1,7 mil. lei · maxim 2018 153,1 mii lei · minim 2015 −2,8 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 35 · 2025 32 · maxim 2018 41 · minim 2025 32.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.267.397 lei | 4.806.231 lei | 4.501.266 lei | 5.143.765 lei | 5.031.487 lei | 4.428.094 lei | 3.772.509 lei | 3.662.640 lei | 4.597.963 lei | 3.550.725 lei | 2.279.280 lei |
| Venituri totale | 4.592.417 lei | 5.554.751 lei | 4.967.322 lei | 5.222.062 lei | 5.468.013 lei | 4.747.703 lei | 4.061.467 lei | 5.271.521 lei | 4.706.730 lei | 3.493.674 lei | 2.261.877 lei |
| Cheltuieli totale | 6.339.636 lei | 6.283.012 lei | 6.400.645 lei | 6.440.081 lei | 5.756.133 lei | 5.567.953 lei | 5.144.031 lei | 5.118.419 lei | 4.661.907 lei | 4.029.221 lei | 5.021.675 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 153.102 lei | 44.823 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 1.747.219 lei | 728.261 lei | 1.433.323 lei | 1.218.019 lei | 288.120 lei | 820.250 lei | 1.082.564 lei | 0 lei | 0 lei | 535.547 lei | 2.759.798 lei |
| Rezultat net | -1.747.219 lei | -728.261 lei | -1.433.323 lei | -1.218.019 lei | -288.120 lei | -820.250 lei | -1.082.564 lei | 153.102 lei | 44.823 lei | -535.547 lei | -2.759.798 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 26.932.372 lei | 28.330.916 lei | 29.826.696 lei | 31.013.321 lei | 31.585.085 lei | 31.681.334 lei | 32.345.035 lei | 33.425.616 lei | 33.251.131 lei | 33.220.011 lei | 33.826.526 lei |
| Datorii | 1.113.762 lei | 734.208 lei | 1.490.327 lei | 1.232.229 lei | 642.973 lei | 451.102 lei | 294.553 lei | 292.570 lei | 264.680 lei | 263.274 lei | 319.134 lei |
| Capitaluri proprii | 25.795.810 lei | 27.543.029 lei | 28.271.290 lei | 29.704.613 lei | 30.922.633 lei | 31.210.753 lei | 32.031.003 lei | 33.113.567 lei | 32.960.465 lei | 32.915.643 lei | 33.451.190 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 32 | 33 | 33 | 34 | 35 | 37 | 37 | 41 | 40 | 38 | 35 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- SUBANSAMBLE AUTO SA — 9 dosare
Întrebări frecvente
Este SUBANSAMBLE AUTO SA activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SUBANSAMBLE AUTO SA figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SUBANSAMBLE AUTO SA?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Sfântu Gheorghe, județul Covasna (Str. LT. DAVID PAIUS, nr. 9); numărul de înmatriculare e J|14|318|1997, din 06.11.1997.
Ce cifră de afaceri a avut SUBANSAMBLE AUTO SA în 2025?
4.267.397 lei, cu 11% sub 2024 (4.806.231 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 1.747.219 lei.
Câți salariați are SUBANSAMBLE AUTO SA?
32 salariați în medie în 2025 (33 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SUBANSAMBLE AUTO SA?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.