AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL — dosare în instanță
Numele AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 22 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 17 iunie 2022
- Ultima activitate
- 22 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 9919033)
- CUI
- 9919033
- Denumire
- AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|23|2053|2005
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.11.2005
- Sediu
- Str. SOSEAUA de CENTURA, nr. 37-44, Sat Chiajna, Comuna Chiajna, Ilfov
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 2
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi · rev. 2
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 2053 Fabricarea uleiurilor esențiale · rev. 2
Arată toate (14)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 23.891.243 lei (+13% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10,1 mil. lei · 2025 23,9 mil. lei · maxim 2025 23,9 mil. lei · minim 2020 8,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,9 mil. lei · 2025 1,9 mil. lei · maxim 2024 4,2 mil. lei · minim 2020 −2,3 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 14 · maxim 2019 21 · minim 2015 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 23.891.243 lei | 21.079.042 lei | 20.030.748 lei | 16.567.870 lei | 11.965.477 lei | 8.292.867 lei | 15.742.370 lei | 11.554.422 lei | 10.578.465 lei | 10.311.494 lei | 10.065.489 lei |
| Venituri totale | 24.970.496 lei | 22.012.559 lei | 22.044.574 lei | 19.126.772 lei | 13.656.795 lei | 9.844.045 lei | 16.865.398 lei | 12.161.680 lei | 11.002.410 lei | 11.100.458 lei | 11.061.117 lei |
| Cheltuieli totale | 22.796.990 lei | 17.129.651 lei | 18.904.346 lei | 16.343.647 lei | 12.522.673 lei | 12.182.338 lei | 13.598.770 lei | 9.430.297 lei | 8.148.564 lei | 7.598.652 lei | 8.859.105 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.865.816 lei | 4.209.220 lei | 2.683.492 lei | 2.465.926 lei | 1.134.122 lei | 0 lei | 2.730.844 lei | 2.301.421 lei | 2.377.983 lei | 2.919.730 lei | 1.919.510 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.338.293 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.865.816 lei | 4.209.220 lei | 2.683.492 lei | 2.465.926 lei | 1.134.122 lei | -2.338.293 lei | 2.730.844 lei | 2.301.421 lei | 2.377.983 lei | 2.919.730 lei | 1.919.510 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 78.629.440 lei | 65.850.784 lei | 54.929.304 lei | 52.990.579 lei | 52.949.657 lei | 47.344.653 lei | 46.852.835 lei | 48.375.258 lei | 34.109.349 lei | 32.550.067 lei | 34.836.945 lei |
| Datorii | 58.069.948 lei | 47.215.890 lei | 40.515.926 lei | 41.260.692 lei | 42.637.375 lei | 44.234.165 lei | 41.278.967 lei | 42.731.885 lei | 24.643.135 lei | 26.587.623 lei | 30.540.837 lei |
| Capitaluri proprii | 20.488.214 lei | 18.622.599 lei | 14.413.378 lei | 11.729.887 lei | 10.312.282 lei | 3.095.781 lei | 5.434.073 lei | 5.003.229 lei | 8.325.720 lei | 5.947.737 lei | 4.281.401 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 14 | 19 | 19 | 19 | 19 | 18 | 21 | 17 | 12 | 14 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Buftea (1 · 33%), apoi Judecătoria Oltenița (1) și Tribunalul Ilfov (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Buftea | Ilfov | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Oltenița | Călărași | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Ilfov | Ilfov | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 1
- Pârât: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2023: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2597/93/2023 | Tribunalul Ilfov | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 14153/94/2022 | Judecatoria BUFTEA | Civil | Fond | Pârât |
| 2688/269/2023 | Judecatoria OLTENITA | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL?
AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 22 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL?
Cel mai des la Tribunalul Ilfov (1), Judecatoria BUFTEA (1) și Judecatoria OLTENITA (1).
În ce calitate apare cel mai des AMERICAN CONSTRUCTION TECHNOLOGIES SRL?
Cel mai des ca debitor (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor și pârât?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.