MENEDA COM SRL
MENEDA COM SRL: firmă în funcțiune din Sat Desa, Comuna Desa, Dolj, CUI 9889013. Cifră de afaceri 2025: 4.030.035 lei, 4 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 9889013
- Denumire
- MENEDA COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|958|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.09.1997
- Sediu
- ȚECULESCU, nr. 3, Sat Desa, Comuna Desa, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.030.035 lei (-7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,6 mil. lei · 2025 4 mil. lei · maxim 2022 5,7 mil. lei · minim 2017 2,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 4,9 mii lei · 2025 53,4 mii lei · maxim 2021 292,4 mii lei · minim 2015 4,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 4 · maxim 2015 4 · minim 2020 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.030.035 lei | 4.351.068 lei | 4.688.099 lei | 5.679.505 lei | 4.013.700 lei | 3.094.395 lei | 3.060.418 lei | 2.647.454 lei | 2.408.366 lei | 2.523.234 lei | 2.553.469 lei |
| Venituri totale | 4.075.111 lei | 4.399.208 lei | 4.751.804 lei | 5.688.265 lei | 4.013.850 lei | 3.094.645 lei | 3.062.757 lei | 2.647.851 lei | 2.433.563 lei | 2.660.541 lei | 2.665.270 lei |
| Cheltuieli totale | 4.011.519 lei | 4.346.494 lei | 4.655.476 lei | 5.476.982 lei | 3.681.349 lei | 2.816.728 lei | 2.859.802 lei | 2.476.516 lei | 2.288.453 lei | 2.606.245 lei | 2.660.411 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 53.412 lei | 42.577 lei | 81.796 lei | 154.400 lei | 292.363 lei | 246.972 lei | 172.327 lei | 162.962 lei | 124.028 lei | 54.296 lei | 4.859 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 53.412 lei | 42.577 lei | 81.796 lei | 154.400 lei | 292.363 lei | 246.972 lei | 172.327 lei | 162.962 lei | 124.028 lei | 54.296 lei | 4.859 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 942.946 lei | 1.071.595 lei | 906.820 lei | 1.124.929 lei | 565.470 lei | 439.012 lei | 424.932 lei | 444.275 lei | 352.824 lei | 421.507 lei | 243.139 lei |
| Datorii | 553.768 lei | 690.830 lei | 568.632 lei | 871.146 lei | 64.572 lei | 88.477 lei | 149.043 lei | 68.834 lei | 140.345 lei | 431.519 lei | 307.447 lei |
| Capitaluri proprii | 389.178 lei | 380.765 lei | 338.188 lei | 253.783 lei | 500.898 lei | 350.535 lei | 275.889 lei | 375.441 lei | 212.479 lei | -10.012 lei | -64.308 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MENEDA COM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, MENEDA COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MENEDA COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Desa, Comuna Desa, județul Dolj (ȚECULESCU, nr. 3); numărul de înmatriculare e J|16|958|1997, din 16.09.1997.
Ce cifră de afaceri a avut MENEDA COM SRL în 2025?
4.030.035 lei, cu 7% sub 2024 (4.351.068 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 53.412 lei.
Câți salariați are MENEDA COM SRL?
4 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MENEDA COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.