PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL
PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna, CUI 9877167. Cifră de afaceri 2025: 136.137.317 lei, 972 salariați. Date O
Registru
- CUI
- 9877167
- Denumire
- PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|14|299|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.10.1997
- Sediu
- Str. PACII, nr. 27, Municipiul Târgu Secuiesc, Covasna
- Activități autorizate (CAEN)
- 1330 Finisarea materialelor textile · rev. 3
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · rev. 3
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
Arată toate (31)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic · rev. 3
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale · rev. 3
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a. · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 136.137.317 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 139,8 mil. lei · 2025 136,1 mil. lei · maxim 2018 154,6 mil. lei · minim 2021 110,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 17,2 mil. lei · 2025 −3,2 mil. lei · maxim 2016 18 mil. lei · minim 2025 −3,2 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 839 · 2025 972 · maxim 2023 1.165 · minim 2021 557.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 136.137.317 lei | 138.212.742 lei | 153.377.045 lei | 146.695.836 lei | 110.124.520 lei | 131.007.230 lei | 152.355.436 lei | 154.604.899 lei | 148.531.005 lei | 141.121.629 lei | 139.752.712 lei |
| Venituri totale | 137.840.691 lei | 146.787.010 lei | 169.106.472 lei | 151.080.919 lei | 110.995.698 lei | 142.488.642 lei | 162.180.632 lei | 167.042.825 lei | 153.621.926 lei | 148.327.108 lei | 143.734.156 lei |
| Cheltuieli totale | 140.685.959 lei | 144.952.942 lei | 163.981.394 lei | 148.871.381 lei | 107.261.144 lei | 134.106.568 lei | 148.038.387 lei | 151.869.306 lei | 133.320.177 lei | 127.515.176 lei | 123.940.433 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 770.403 lei | 3.700.553 lei | 989.540 lei | 3.318.940 lei | 6.547.192 lei | 11.871.270 lei | 12.755.857 lei | 17.649.230 lei | 18.000.045 lei | 17.174.486 lei |
| Pierdere netă | 3.177.603 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -3.177.603 lei | 770.403 lei | 3.700.553 lei | 989.540 lei | 3.318.940 lei | 6.547.192 lei | 11.871.270 lei | 12.755.857 lei | 17.649.230 lei | 18.000.045 lei | 17.174.486 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 170.569.391 lei | 177.403.630 lei | 175.380.913 lei | 182.707.474 lei | 121.256.347 lei | 127.807.436 lei | 122.448.609 lei | 116.732.004 lei | 106.662.315 lei | 104.156.874 lei | 102.732.971 lei |
| Datorii | 26.227.896 lei | 30.284.935 lei | 32.190.223 lei | 26.056.311 lei | 25.273.277 lei | 24.027.928 lei | 24.081.009 lei | 23.187.503 lei | 4.457.651 lei | 3.733.371 lei | 4.962.369 lei |
| Capitaluri proprii | 124.869.402 lei | 128.047.005 lei | 127.276.602 lei | 143.365.648 lei | 87.792.698 lei | 93.380.699 lei | 86.955.923 lei | 82.080.502 lei | 92.623.145 lei | 90.867.765 lei | 88.703.470 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 972 | 1.045 | 1.165 | 715 | 557 | 679 | 762 | 764 | 785 | 778 | 839 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgu Secuiesc, județul Covasna (Str. PACII, nr. 27); numărul de înmatriculare e J|14|299|1997, din 22.10.1997.
Ce cifră de afaceri a avut PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL în 2025?
136.137.317 lei, cu 2% sub 2024 (138.212.742 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 3.177.603 lei.
Câți salariați are PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL?
972 salariați în medie în 2025 (1.045 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.