PHARMA SRL — dosare în instanță
Numele PHARMA SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 25 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 28 octombrie 2024
- Ultima activitate
- 25 septembrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 3 din 3 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 9839015)
- CUI
- 9839015
- Denumire
- PHARMA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|605|1997
- Stare în registru
- într-o stare specială (vezi fișa)
- Data înmatriculării
- 22.09.1997
- Sediu
- Aleea ROTUNDA, nr. 1, ap. 1, Municipiul Baia Mare, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere · rev. 3
- 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) · rev. 3
- 2110 Fabricarea produselor farmaceutice de bază · rev. 3
- 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice · rev. 3
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (27)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 13.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 45.064.744 lei (-34% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 6 mil. lei · 2025 45,1 mil. lei · maxim 2024 68 mil. lei · minim 2021 600 lei.
Rezultat net (lei): 2015 147,9 mii lei · 2025 441,6 mii lei · maxim 2022 1,4 mil. lei · minim 2021 6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 12 · maxim 2024 12 · minim 2021 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 45.064.744 lei | 68.042.913 lei | 41.003.233 lei | 30.626.718 lei | 600 lei | 5.555.979 lei | 4.567.928 lei | 3.845.061 lei | 4.823.614 lei | 5.458.052 lei | 6.042.650 lei |
| Venituri totale | 45.083.820 lei | 68.158.001 lei | 41.040.479 lei | 30.516.718 lei | 110.622 lei | 6.576.887 lei | 4.581.757 lei | 3.857.504 lei | 4.861.533 lei | 5.561.072 lei | 6.270.432 lei |
| Cheltuieli totale | 44.567.951 lei | 67.548.831 lei | 39.636.611 lei | 28.802.522 lei | 104.304 lei | 6.333.581 lei | 3.959.719 lei | 3.712.844 lei | 4.570.039 lei | 4.954.000 lei | 6.039.931 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 441.565 lei | 536.047 lei | 1.239.467 lei | 1.445.775 lei | 5.998 lei | 203.235 lei | 576.282 lei | 124.662 lei | 237.409 lei | 525.789 lei | 147.938 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 441.565 lei | 536.047 lei | 1.239.467 lei | 1.445.775 lei | 5.998 lei | 203.235 lei | 576.282 lei | 124.662 lei | 237.409 lei | 525.789 lei | 147.938 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 115.769.691 lei | 82.175.225 lei | 44.279.394 lei | 24.909.089 lei | 3.479.018 lei | 5.923.946 lei | 5.689.887 lei | 5.236.910 lei | 5.231.976 lei | 4.774.621 lei | 4.821.829 lei |
| Datorii | 112.056.775 lei | 78.903.874 lei | 41.299.442 lei | 23.413.252 lei | 297.571 lei | 2.696.192 lei | 1.916.552 lei | 1.913.857 lei | 1.991.585 lei | 1.608.639 lei | 1.855.636 lei |
| Capitaluri proprii | 3.712.916 lei | 3.271.351 lei | 2.735.303 lei | 1.495.837 lei | 3.181.447 lei | 3.227.754 lei | 3.773.335 lei | 3.323.053 lei | 3.240.391 lei | 3.165.982 lei | 2.966.193 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 12 | 12 | 8 | 4 | 2 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 3
Categorii de dosare
- Insolvență: 3
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3548/121/2024/a2 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 21073/3/2025 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3548/121/2024 | Tribunalul Galați | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PHARMA SRL?
PHARMA SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 25 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PHARMA SRL?
Cel mai des la Tribunalul Galați (2) și Tribunalul București (1).
În ce calitate apare cel mai des PHARMA SRL?
Cel mai des ca creditor (3 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 12 octombrie 2026.