RPS TECHNOLOGIES SRL
RPS TECHNOLOGIES SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 3, București, CUI 9804254. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 9804254
- Denumire
- RPS TECHNOLOGIES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|7411|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.09.1997
- Sediu
- Str. VLAICU VODA, nr. 24, bl. V 79, sc. 1, et. 3, ap. 15, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 2811 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 1
- 4531 Lucrări de instalații electrice · rev. 1
- 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare · rev. 1
- 5153 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții · rev. 1
- 5154 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 1
- 5190 Comerț cu ridicata al altor produse · rev. 1
Arată toate (17)
- 5212 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 1
- 5244 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic · rev. 1
- 5246 Comerț cu amănuntul cu articole de fierărie, cu articole din sticlă și cu cele pentru vopsit · rev. 1
- 5248 Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a. · rev. 1
- 5272 Reparații de articole electrice de uz gospodăresc · rev. 1
- 5274 Alte reparații de articole personale n.c.a. · rev. 1
- 7420 Activități de arhitectură, inginerie și servicii de consultanță tehnică legate de acestea · rev. 1
- 7487 Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor · rev. 1
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
- 8020 Activități de servicii privind sistemele de securizare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 7,9 mii lei · 2023 2,4 mii lei · maxim 2017 41,5 mii lei · minim 2022 2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −11,5 mii lei · 2025 −1 mii lei · maxim 2017 5,9 mii lei · minim 2018 −54,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2022 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | — | — | 2.400 lei | 2.000 lei | 2.051 lei | 16.183 lei | 7.857 lei | 8.068 lei | 41.472 lei | 22.471 lei | 7.920 lei |
| Venituri totale | 0 lei | 0 lei | 2.400 lei | 2.000 lei | 2.050 lei | 16.183 lei | 7.857 lei | 8.068 lei | 41.476 lei | 22.471 lei | 7.920 lei |
| Cheltuieli totale | 1.000 lei | 3.356 lei | 8.598 lei | 9.320 lei | 5.209 lei | 15.287 lei | 25.749 lei | 62.493 lei | 34.310 lei | 26.703 lei | 19.196 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 411 lei | 0 lei | 0 lei | 5.921 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 1.000 lei | 3.356 lei | 6.198 lei | 7.320 lei | 3.221 lei | 0 lei | 18.123 lei | 54.505 lei | 0 lei | 4.907 lei | 11.513 lei |
| Rezultat net | -1.000 lei | -3.356 lei | -6.198 lei | -7.320 lei | -3.221 lei | 411 lei | -18.123 lei | -54.505 lei | 5.921 lei | -4.907 lei | -11.513 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.046 lei | 77 lei | — | 9.893 lei | 26.538 lei | 25.829 lei | 6.746 lei | 8.541 lei | 50.243 lei | 39.373 lei | 36.430 lei |
| Datorii | 6.629 lei | 4.660 lei | 13.278 lei | 153.233 lei | 162.969 lei | 158.628 lei | 139.956 lei | 135.244 lei | 122.441 lei | 117.492 lei | 109.642 lei |
| Capitaluri proprii | -5.583 lei | -4.583 lei | -13.278 lei | -143.743 lei | -136.834 lei | -133.202 lei | -133.613 lei | -127.106 lei | -72.601 lei | -78.522 lei | -73.615 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este RPS TECHNOLOGIES SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, RPS TECHNOLOGIES SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul RPS TECHNOLOGIES SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 3, județul București (Str. VLAICU VODA, nr. 24, bl. V 79, sc. 1, et. 3, ap. 15); numărul de înmatriculare e J|40|7411|1997, din 26.09.1997.
De unde vin datele despre RPS TECHNOLOGIES SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.