AVANTI JUNIOR SRL — dosare în instanță
Numele AVANTI JUNIOR SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 08 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 26 iunie 2026
- Ultima activitate
- 08 septembrie 2026
- Rol dominant
- Petent — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 9795598)
- CUI
- 9795598
- Denumire
- AVANTI JUNIOR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|2196|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.09.1997
- Sediu
- RĂSCOALA 1907, nr. 8, DEMISOL, MAGAZINUL NR.2, Municipiul Constanța, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton · rev. 3
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
Arată toate (10)
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 8710 Activități ale centrelor de îngrijire medicală · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.339.526 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2025 2,3 mil. lei · maxim 2024 2,4 mil. lei · minim 2020 870,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 317,8 mii lei · 2025 152,9 mii lei · maxim 2022 473,7 mii lei · minim 2018 −48,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 25 · 2025 12 · maxim 2015 25 · minim 2021 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.339.526 lei | 2.427.976 lei | 1.729.195 lei | 1.836.931 lei | 984.468 lei | 870.272 lei | 1.662.594 lei | 1.341.506 lei | 1.325.047 lei | 1.748.229 lei | 1.411.286 lei |
| Venituri totale | 2.375.736 lei | 2.469.734 lei | 1.765.663 lei | 2.020.010 lei | 1.252.027 lei | 886.082 lei | 1.710.070 lei | 1.354.929 lei | 1.327.253 lei | 1.988.435 lei | 1.423.588 lei |
| Cheltuieli totale | 2.194.437 lei | 1.989.985 lei | 1.646.732 lei | 1.528.842 lei | 1.162.814 lei | 825.619 lei | 1.272.171 lei | 1.390.325 lei | 1.268.180 lei | 1.707.585 lei | 1.105.758 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 152.910 lei | 407.145 lei | 102.431 lei | 473.672 lei | 79.450 lei | 52.363 lei | 420.830 lei | 0 lei | 11.543 lei | 277.664 lei | 317.830 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 48.944 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 152.910 lei | 407.145 lei | 102.431 lei | 473.672 lei | 79.450 lei | 52.363 lei | 420.830 lei | -48.944 lei | 11.543 lei | 277.664 lei | 317.830 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.600.313 lei | 1.847.930 lei | 1.713.362 lei | 1.660.538 lei | 1.538.270 lei | 1.361.642 lei | 1.345.802 lei | 1.470.120 lei | 1.535.071 lei | 1.687.421 lei | 1.775.576 lei |
| Datorii | 253.074 lei | 244.601 lei | 407.178 lei | 456.785 lei | 657.760 lei | 711.011 lei | 747.534 lei | 1.292.682 lei | 1.308.689 lei | 1.472.581 lei | 1.838.400 lei |
| Capitaluri proprii | 1.347.239 lei | 1.603.329 lei | 1.306.184 lei | 1.203.753 lei | 730.081 lei | 650.631 lei | 598.268 lei | 177.438 lei | 226.382 lei | 214.840 lei | -62.824 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 12 | 11 | 9 | 10 | 7 | 10 | 11 | — | 17 | 20 | 25 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Petent: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 31864/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Reclamant |
| 22459/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AVANTI JUNIOR SRL?
AVANTI JUNIOR SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 08 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des AVANTI JUNIOR SRL?
Cel mai des ca petent (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă petent și reclamant?
Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.