METINO PROD CONS SRL
METINO PROD CONS SRL: firmă în procedură de insolvență din Municipiul Câmpina, Prahova, CUI 9785462. Cifră de afaceri 2025: 1.625.065 lei, 20 salariați. Date ON
Registru
- CUI
- 9785462
- Denumire
- METINO PROD CONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|1039|1997
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 17.09.1997
- Sediu
- Str. TARGU MURES, nr. 7, Municipiul Câmpina, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0112 Cultivarea orezului · rev. 2
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0115 Cultivarea tutunului · rev. 2
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile · rev. 2
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 2
Arată toate (36)
- 0121 Cultivarea strugurilor · rev. 2
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 2
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi · rev. 2
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 2
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor · rev. 2
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 2
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 2
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 2
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 2
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 13.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.625.065 lei (+106% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 13,4 mil. lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2017 21,4 mil. lei · minim 2020 372,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 695,9 mii lei · 2025 −338 mii lei · maxim 2015 695,9 mii lei · minim 2019 −5,1 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 79 · 2025 20 · maxim 2017 85 · minim 2021 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.625.065 lei | 790.287 lei | 1.435.962 lei | 1.126.891 lei | 599.610 lei | 372.838 lei | 5.642.755 lei | 11.947.259 lei | 21.378.043 lei | 13.446.166 lei | 13.367.454 lei |
| Venituri totale | 1.668.491 lei | 1.039.879 lei | 1.435.962 lei | 1.523.325 lei | 599.615 lei | 267.590 lei | 2.194.911 lei | 14.822.524 lei | 22.422.794 lei | 13.600.675 lei | 14.454.256 lei |
| Cheltuieli totale | 1.969.429 lei | 2.749.808 lei | 1.711.026 lei | 1.404.293 lei | 852.350 lei | 1.072.273 lei | 7.262.668 lei | 15.602.491 lei | 21.813.511 lei | 13.324.072 lei | 13.603.089 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 103.799 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 463.702 lei | 201.886 lei | 695.852 lei |
| Pierdere netă | 337.993 lei | 1.738.077 lei | 289.424 lei | 0 lei | 258.732 lei | 804.683 lei | 5.067.757 lei | 779.967 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -337.993 lei | -1.738.077 lei | -289.424 lei | 103.799 lei | -258.732 lei | -804.683 lei | -5.067.757 lei | -779.967 lei | 463.702 lei | 201.886 lei | 695.852 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.178.765 lei | 7.343.179 lei | 7.482.550 lei | 7.083.396 lei | 7.193.187 lei | 7.767.351 lei | 8.352.089 lei | 12.509.393 lei | 14.260.718 lei | 10.766.056 lei | 10.289.195 lei |
| Datorii | 15.374.260 lei | 15.200.681 lei | 13.601.975 lei | 12.913.396 lei | 13.126.986 lei | 13.442.418 lei | 13.222.473 lei | 12.312.020 lei | 12.978.787 lei | 9.745.943 lei | 8.524.438 lei |
| Capitaluri proprii | -8.195.495 lei | -7.857.502 lei | -6.119.425 lei | -5.830.000 lei | -5.933.799 lei | -5.675.067 lei | -4.870.384 lei | 197.373 lei | 1.281.931 lei | 1.020.113 lei | 1.764.757 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 20 | 22 | 22 | 16 | 9 | 12 | 24 | 79 | 85 | 82 | 79 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este METINO PROD CONS SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, METINO PROD CONS SRL figurează în procedură de insolvență. La ANAF, pe 13.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul METINO PROD CONS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Câmpina, județul Prahova (Str. TARGU MURES, nr. 7); numărul de înmatriculare e J|29|1039|1997, din 17.09.1997.
Ce cifră de afaceri a avut METINO PROD CONS SRL în 2025?
1.625.065 lei, cu 106% peste 2024 (790.287 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 337.993 lei.
Câți salariați are METINO PROD CONS SRL?
20 salariați în medie în 2025 (22 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre METINO PROD CONS SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (13.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.