SAVEX INTERMEDIERI SRL — dosare în instanță

Numele SAVEX INTERMEDIERI SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.

Dosare publice
1
Instanțe
1
Primul dosar
03 februarie 2025
Ultima activitate
27 septembrie 2026
Rol dominant
Recurent — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)

Din registrul firmelor (CUI 9759013)

CUI
9759013
Denumire
SAVEX INTERMEDIERI SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|12|1596|1997
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
08.09.1997
Sediu
B-dul NICOLAE TITULESCU, nr. 32, ap. 53, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
Activități autorizate (CAEN)
  • 4511 Demolarea construcțiilor, terasamente și organizare de șantiere · rev. 1
  • 4512 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 1
  • 4521 Construcții de clădiri și lucrări de geniu · rev. 1
  • 4522 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 1
  • 4525 Alte lucrări speciale de construcții · rev. 1
  • 4531 Lucrări de instalații electrice · rev. 1
Arată toate (24)
  • 4532 Lucrări de izolații și protecție anticorozivă · rev. 1
  • 4533 Lucrări de instalații tehnico-sanitare · rev. 1
  • 4541 Lucrări de ipsoserie · rev. 1
  • 4542 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 1
  • 4543 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 1
  • 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 1
  • 4550 Închirierea utilajelor de construcții și demolare, cu personalul de deservire aferent · rev. 1
  • 5153 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și de construcții · rev. 1
  • 5154 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 1
  • 5184 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software-ului · rev. 1
  • 5248 Comerțul cu amănuntul, în magazine specializate, al altor produse n.c.a. · rev. 1
  • 7020 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 1
  • 7132 Închirierea mașinilor și echipamentelor pentru construcții, fără personal de deservire aferent · rev. 1
  • 7414 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 1
  • 7420 Activități de arhitectură, inginerie și servicii de consultanță tehnică legate de acestea · rev. 1
  • 7450 Selecția și plasarea forței de munca · rev. 1
  • 7470 Activități de întreținere și curațare a cladirilor · rev. 1
  • 7487 Alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor · rev. 1

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
16.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 612.006 lei (+287% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 23,8 mii lei · 2025 612 mii lei · maxim 2019 1,1 mil. lei · minim 2015 23,8 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 −117,6 mii lei · 2025 176,8 mii lei · maxim 2019 566,6 mii lei · minim 2015 −117,6 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2017 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă612.006 lei158.086 lei147.387 lei111.857 lei465.557 lei439.966 lei1.083.847 lei305.969 lei346.355 lei101.939 lei23.775 lei
Venituri totale612.210 lei158.294 lei147.578 lei207.076 lei466.535 lei440.265 lei1.084.296 lei306.116 lei347.050 lei106.401 lei39.291 lei
Cheltuieli totale422.564 lei68.397 lei64.668 lei199.359 lei273.275 lei244.098 lei506.807 lei200.971 lei350.445 lei66.913 lei155.730 lei
Rezultat
Profit net176.814 lei88.314 lei81.608 lei6.339 lei188.595 lei191.765 lei566.646 lei102.082 lei0 lei36.297 lei0 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei6.865 lei0 lei117.616 lei
Rezultat net176.814 lei88.314 lei81.608 lei6.339 lei188.595 lei191.765 lei566.646 lei102.082 lei-6.865 lei36.297 lei-117.616 lei
Bilanț
Active totale752.528 lei239.621 lei314.732 lei222.845 lei543.914 lei1.414.091 lei919.419 lei634.043 lei534.874 lei450.899 lei1.387.881 lei
Datorii564.048 lei57.954 lei221.379 lei211.100 lei301.508 lei360.280 lei326.280 lei497.550 lei500.463 lei409.623 lei322.903 lei
Capitaluri proprii188.480 lei181.667 lei93.353 lei11.745 lei242.406 lei1.053.811 lei593.139 lei136.493 lei34.411 lei41.276 lei1.064.978 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1111111—122

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Recurent: 1

Categorii de dosare

  • Contencios administrativ: 1

Stadii procesuale

  • Recurs: 1

Dosare pe ani

  • 2025: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
3231/117/2024Curtea de Apel ClujContencios administrativ și fiscalRecursRecurent

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare SAVEX INTERMEDIERI SRL?

SAVEX INTERMEDIERI SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 27 septembrie 2026.

În ce calitate apare cel mai des SAVEX INTERMEDIERI SRL?

Cel mai des ca recurent (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă recurent?

Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 05 octombrie 2026.