MEDICAL ORTOVIT SRL — dosare în instanță
Numele MEDICAL ORTOVIT SRL apare în 18 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 18
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 04 iulie 2013
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 6 din 18 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 9625593)
- CUI
- 9625593
- Denumire
- MEDICAL ORTOVIT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|5951|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.07.1997
- Sediu
- Str. MIRON COSTIN, nr. 8, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
- 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate · rev. 2
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Arată toate (12)
- 5320 Alte activități poștale și de curier · rev. 2
- 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie · rev. 2
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie · rev. 2
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 2
- 8292 Activități de ambalare · rev. 2
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 61.564.769 lei (+25% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 29,2 mil. lei · 2024 61,6 mil. lei · maxim 2024 61,6 mil. lei · minim 2017 25,4 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,2 mil. lei · 2024 7,3 mil. lei · maxim 2015 9,2 mil. lei · minim 2020 3,3 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 39 · 2024 46 · maxim 2019 54 · minim 2015 39.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 61.564.769 lei | 49.394.281 lei | 44.555.114 lei | 33.624.462 lei | 29.374.418 lei | 34.504.414 lei | 30.689.403 lei | 25.355.679 lei | 27.417.767 lei | 29.154.420 lei |
| Venituri totale | 61.779.452 lei | 50.045.050 lei | 45.220.500 lei | 33.958.087 lei | 30.317.790 lei | 35.180.827 lei | 30.949.479 lei | 26.029.553 lei | 28.349.946 lei | 29.710.009 lei |
| Cheltuieli totale | 53.010.247 lei | 40.960.135 lei | 35.703.605 lei | 28.120.359 lei | 26.543.044 lei | 29.590.416 lei | 25.809.291 lei | 20.594.740 lei | 19.451.729 lei | 18.739.963 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 7.273.280 lei | 7.863.896 lei | 8.410.140 lei | 5.061.884 lei | 3.277.575 lei | 4.724.365 lei | 4.442.114 lei | 4.640.894 lei | 7.483.046 lei | 9.203.633 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 7.273.280 lei | 7.863.896 lei | 8.410.140 lei | 5.061.884 lei | 3.277.575 lei | 4.724.365 lei | 4.442.114 lei | 4.640.894 lei | 7.483.046 lei | 9.203.633 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 56.100.780 lei | 52.967.443 lei | 49.823.209 lei | 40.388.988 lei | 38.206.466 lei | 41.469.924 lei | 37.358.995 lei | 34.021.273 lei | 31.386.349 lei | 26.384.714 lei |
| Datorii | 7.859.280 lei | 6.448.056 lei | 7.725.184 lei | 4.208.480 lei | 4.972.055 lei | 8.860.456 lei | 6.511.524 lei | 4.945.313 lei | 4.257.368 lei | 4.105.520 lei |
| Capitaluri proprii | 47.974.330 lei | 46.346.700 lei | 42.098.025 lei | 36.180.508 lei | 33.234.411 lei | 32.609.468 lei | 30.832.471 lei | 29.060.960 lei | 27.113.981 lei | 22.264.194 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 46 | 42 | 40 | 45 | 54 | 54 | 51 | 47 | 46 | 39 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 6
- Reclamant: 4
- Creditor: 3
- Intimat: 2
- Intimat Creditor: 1
- Intimat reclamant: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 9
- Litigii de muncă: 5
- Insolvență: 4
Stadii procesuale
- Fond: 14
- Apel: 3
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2013: 1
- 2016: 1
- 2025: 10
- 2026: 6
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 18 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 19877/3/2026 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 33346/3/2025 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 1408/85/2016/a57 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 41384/3/2026 | Tribunalul București | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 12300/3/2025 | Curtea de Apel București | Litigii de muncă | Apel | Intimat |
| 15092/3/2025 | Curtea de Apel București | Litigii cu profesioniștii | Recurs | Intimat reclamant |
| 256/1285/2023 | Curtea de Apel Cluj | Litigii cu profesioniștii | Apel | Intimat |
| 23900/3/2013/a2 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
| 15084/3/2025 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Petent |
| 28146/3/2026 | Tribunalul București | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 20073/3/2025 | Tribunalul București | Litigii de muncă | Fond | Reclamant |
| 11935/3/2025 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 11932/3/2025 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1408/85/2016 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 17711/3/2026 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 23900/3/2013 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 12299/3/2025 | Tribunalul București | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 12885/3/2026 | Tribunalul București | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MEDICAL ORTOVIT SRL?
MEDICAL ORTOVIT SRL apare în 18 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MEDICAL ORTOVIT SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (12), Curtea de Apel București (3) și Tribunalul Sibiu (2).
În ce calitate apare cel mai des MEDICAL ORTOVIT SRL?
Cel mai des ca pârât (6 din 18 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (9 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, reclamant, creditor, intimat și petent?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 13 octombrie 2026.