AMBRA SRL

AMBRA SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Bacău, Bacău, CUI 955113. Cifră de afaceri 2025: 1.949.455 lei, 5 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
955113
Denumire
AMBRA SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|04|1949|1991
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
18.11.1991
Sediu
MIORIȚEI, nr. 14, Municipiul Bacău, Bacău
Activități autorizate (CAEN)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (65)
  • 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
  • 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
  • 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
  • 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 3
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 3
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 3
  • 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților · rev. 3
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie · rev. 3
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor · rev. 3
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a. · rev. 3
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie · rev. 3
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea · rev. 3
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 3
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 4942 Servicii de mutare · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
  • 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
  • 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
11.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.949.455 lei (-2% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,3 mil. lei · 2025 1,9 mil. lei · maxim 2016 3,4 mil. lei · minim 2023 1,9 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 120,2 mii lei · 2025 10,6 mii lei · maxim 2016 140,2 mii lei · minim 2018 −97,2 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 20 · 2025 5 · maxim 2015 20 · minim 2025 5.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă1.949.455 lei1.987.833 lei1.931.206 lei1.966.537 lei2.261.364 lei2.597.749 lei2.605.528 lei2.617.465 lei3.035.791 lei3.376.516 lei3.317.216 lei
Venituri totale1.954.330 lei2.009.773 lei1.931.206 lei1.966.979 lei2.322.986 lei2.669.624 lei2.766.035 lei2.617.488 lei3.037.052 lei3.555.674 lei3.333.181 lei
Cheltuieli totale1.940.158 lei1.978.406 lei1.920.015 lei1.942.996 lei2.196.750 lei2.648.274 lei2.642.193 lei2.697.398 lei2.951.326 lei3.395.609 lei3.189.685 lei
Rezultat
Profit net10.555 lei25.855 lei9.077 lei12.623 lei105.256 lei15.315 lei103.228 lei0 lei70.962 lei140.228 lei120.167 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei97.215 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net10.555 lei25.855 lei9.077 lei12.623 lei105.256 lei15.315 lei103.228 lei-97.215 lei70.962 lei140.228 lei120.167 lei
Bilanț
Active totale669.444 lei676.193 lei596.424 lei547.720 lei643.678 lei664.071 lei875.511 lei1.028.544 lei1.165.504 lei1.283.806 lei1.311.168 lei
Datorii251.365 lei234.701 lei180.787 lei128.281 lei131.862 lei168.925 lei395.680 lei649.884 lei618.667 lei667.931 lei710.889 lei
Capitaluri proprii418.079 lei441.492 lei415.637 lei419.439 lei511.816 lei495.146 lei479.831 lei378.660 lei546.837 lei615.875 lei600.279 lei
Oameni
Număr mediu de salariați566788813172020

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este AMBRA SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, AMBRA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul AMBRA SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Bacău, județul Bacău (MIORIȚEI, nr. 14); numărul de înmatriculare e J|04|1949|1991, din 18.11.1991.

Ce cifră de afaceri a avut AMBRA SRL în 2025?

1.949.455 lei, cu 2% sub 2024 (1.987.833 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 10.555 lei.

Câți salariați are AMBRA SRL?

5 salariați în medie în 2025 (6 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre AMBRA SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.