PETROM SRL — dosare în instanță
Numele PETROM SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 21 martie 2022
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Parte civilă — 3 din 5 dosare cu calitate cunoscută (60%)
Din registrul firmelor (CUI 9526794)
- CUI
- 9526794
- Denumire
- PETROM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|07|205|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.06.1997
- Sediu
- Sat Dămideni, Comuna Romanești, Botoșani
- Activități autorizate (CAEN)
- 1061 Fabricarea produselor de morărit · rev. 3
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
Arată toate (9)
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.375.287 lei (+7% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,9 mil. lei · 2025 4,4 mil. lei · maxim 2025 4,4 mil. lei · minim 2015 1,9 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 96,2 mii lei · 2025 17 mii lei · maxim 2016 142,7 mii lei · minim 2024 −37,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 35 · 2025 23 · maxim 2016 36 · minim 2025 23.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.375.287 lei | 4.074.856 lei | 4.218.168 lei | 3.654.701 lei | 3.289.153 lei | 3.206.343 lei | 3.566.723 lei | 3.462.512 lei | 2.925.370 lei | 2.373.449 lei | 1.948.946 lei |
| Venituri totale | 5.484.225 lei | 5.206.940 lei | 5.237.635 lei | 4.252.991 lei | 4.018.263 lei | 3.856.810 lei | 4.472.541 lei | 4.546.825 lei | 3.959.881 lei | 3.413.428 lei | 2.831.437 lei |
| Cheltuieli totale | 5.461.428 lei | 5.244.414 lei | 5.097.771 lei | 4.252.637 lei | 3.971.396 lei | 3.807.922 lei | 4.378.813 lei | 4.393.068 lei | 3.853.034 lei | 3.241.887 lei | 2.712.854 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 16.985 lei | 0 lei | 95.338 lei | 0 lei | 14.049 lei | 17.767 lei | 57.982 lei | 118.588 lei | 88.386 lei | 142.693 lei | 96.238 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 37.474 lei | 0 lei | 36.173 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 16.985 lei | -37.474 lei | 95.338 lei | -36.173 lei | 14.049 lei | 17.767 lei | 57.982 lei | 118.588 lei | 88.386 lei | 142.693 lei | 96.238 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.151.755 lei | 2.097.632 lei | 2.338.849 lei | 1.971.756 lei | 2.224.500 lei | 1.982.008 lei | 1.916.325 lei | 1.692.458 lei | 1.634.303 lei | 1.575.161 lei | 1.434.053 lei |
| Datorii | 1.497.541 lei | 1.460.405 lei | 1.611.975 lei | 1.340.220 lei | 1.334.218 lei | 1.105.775 lei | 1.057.859 lei | 891.975 lei | 698.355 lei | 727.599 lei | 729.183 lei |
| Capitaluri proprii | 654.214 lei | 637.227 lei | 726.874 lei | 631.536 lei | 890.282 lei | 876.233 lei | 858.466 lei | 800.483 lei | 935.948 lei | 847.562 lei | 704.870 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 23 | 25 | 26 | 26 | 27 | 27 | 32 | 32 | 34 | 36 | 35 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Parte civilă: 3
- Intimat: 2
Categorii de dosare
- Penal: 5
Stadii procesuale
- Fond: 5
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2024: 2
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3941/193/2022 | Judecătoria Botoșani | Penal | Fond | Parte civilă |
| 37330/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Penal | Fond | Intimat |
| 37340/299/2024 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Penal | Fond | Intimat |
| 14923/193/2026/a1 | Judecătoria Botoșani | Penal | Fond | Parte civilă |
| 14923/193/2026 | Judecătoria Botoșani | Penal | Fond | Parte civilă |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PETROM SRL?
PETROM SRL apare în 5 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PETROM SRL?
Cel mai des la Judecătoria Botoșani (3) și Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (2).
În ce calitate apare cel mai des PETROM SRL?
Cel mai des ca parte civilă (3 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă parte civilă și intimat?
Parte civilă: în procesul penal, persoana care a suferit un prejudiciu prin infracțiune și cere repararea lui. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 16 octombrie 2026.