COMENA SRL
COMENA SRL: firmă în funcțiune din Loc. Pucioasa, Oraș Pucioasa, Dâmbovița, CUI 939304. Cifră de afaceri 2025: 7.684.620 lei, 7 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 939304
- Denumire
- COMENA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|15|915|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 30.07.1991
- Sediu
- Str. FLORIN POPESCU, nr. 7-9, Loc. Pucioasa, Oraș Pucioasa, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 2
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 2
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (7)
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 16.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 7.684.620 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 4,1 mil. lei · 2025 7,7 mil. lei · maxim 2023 8,9 mil. lei · minim 2017 3,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 130,7 mii lei · 2025 427,5 mii lei · maxim 2023 565,7 mii lei · minim 2017 58,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 13 · 2025 7 · maxim 2015 13 · minim 2025 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 7.684.620 lei | 7.979.363 lei | 8.918.263 lei | 7.524.033 lei | 6.108.813 lei | 5.837.396 lei | 4.879.479 lei | 4.265.022 lei | 3.690.154 lei | 4.345.196 lei | 4.144.252 lei |
| Venituri totale | 7.700.163 lei | 8.001.755 lei | 8.999.564 lei | 7.586.934 lei | 6.212.925 lei | 5.919.572 lei | 4.964.638 lei | 4.349.791 lei | 3.771.738 lei | 4.360.695 lei | 4.165.863 lei |
| Cheltuieli totale | 7.203.562 lei | 7.608.943 lei | 8.344.500 lei | 7.021.403 lei | 5.842.115 lei | 5.643.661 lei | 4.711.984 lei | 4.188.938 lei | 3.701.056 lei | 4.195.034 lei | 4.010.585 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 427.474 lei | 339.390 lei | 565.728 lei | 477.893 lei | 318.600 lei | 236.940 lei | 211.653 lei | 127.972 lei | 58.319 lei | 137.961 lei | 130.662 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 427.474 lei | 339.390 lei | 565.728 lei | 477.893 lei | 318.600 lei | 236.940 lei | 211.653 lei | 127.972 lei | 58.319 lei | 137.961 lei | 130.662 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.881.687 lei | 2.420.864 lei | 2.122.568 lei | 2.149.415 lei | 1.690.399 lei | 1.328.125 lei | 1.125.257 lei | 1.215.322 lei | 1.090.651 lei | 944.135 lei | 1.095.684 lei |
| Datorii | 89.096 lei | 55.747 lei | 96.841 lei | 689.416 lei | 108.294 lei | 64.619 lei | 98.692 lei | 400.410 lei | 403.711 lei | 359.114 lei | 228.542 lei |
| Capitaluri proprii | 2.792.591 lei | 2.365.117 lei | 2.025.727 lei | 1.459.999 lei | 1.582.105 lei | 1.263.506 lei | 1.026.565 lei | 814.912 lei | 686.940 lei | 585.021 lei | 867.142 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 8 | 8 | 8 | 10 | 10 | 9 | 10 | 11 | 11 | 13 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este COMENA SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, COMENA SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 16.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul COMENA SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Pucioasa, Oraș Pucioasa, județul Dâmbovița (Str. FLORIN POPESCU, nr. 7-9); numărul de înmatriculare e J|15|915|1991, din 30.07.1991.
Ce cifră de afaceri a avut COMENA SRL în 2025?
7.684.620 lei, cu 4% sub 2024 (7.979.363 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 427.474 lei.
Câți salariați are COMENA SRL?
7 salariați în medie în 2025 (8 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre COMENA SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (16.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.