EVEREST P & M SRL

EVEREST P & M SRL: firmă în funcțiune din Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov, CUI 9312260. Cifră de afaceri 2025: 220.321 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
9312260
Denumire
EVEREST P & M SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|23|628|2002
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
09.04.2002
Sediu
TRANDAFIRILOR, nr. 26, Sat Lipia, Comuna Gruiu, Ilfov
Activități autorizate (CAEN)
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate · rev. 2
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate · rev. 2
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (29)
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
  • 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate · rev. 2
  • 4742 Comerț cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicații în magazine specializate · rev. 2
  • 4743 Comerț cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate · rev. 2
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate · rev. 2
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate · rev. 2
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate · rev. 2
  • 4763 Comerț cu amănuntul al discurilor și benzilor magnetice cu sau fără înregistrări audio/video , în magazine specializate · rev. 2
  • 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate · rev. 2
  • 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
  • 5610 Restaurante · rev. 2
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
30.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 220.321 lei (+12% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 263,5 mii lei · 2025 220,3 mii lei · maxim 2021 439,5 mii lei · minim 2018 92,6 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 −1,6 mii lei · 2025 −42 mii lei · maxim 2023 51,4 mii lei · minim 2021 −52,6 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 1 · maxim 2015 3 · minim 2017 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă220.321 lei196.999 lei339.059 lei361.095 lei439.501 lei383.620 lei241.679 lei92.597 lei118.974 lei256.465 lei263.543 lei
Venituri totale220.321 lei196.999 lei339.059 lei361.095 lei439.501 lei383.620 lei241.679 lei92.597 lei118.974 lei256.465 lei264.043 lei
Cheltuieli totale260.149 lei225.817 lei284.239 lei376.434 lei487.702 lei384.624 lei241.705 lei104.588 lei152.587 lei277.210 lei265.657 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei51.429 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Pierdere netă42.032 lei30.788 lei0 lei18.950 lei52.596 lei4.799 lei2.443 lei12.921 lei34.803 lei43.310 lei1.614 lei
Rezultat net-42.032 lei-30.788 lei51.429 lei-18.950 lei-52.596 lei-4.799 lei-2.443 lei-12.921 lei-34.803 lei-43.310 lei-1.614 lei
Bilanț
Active totale254.820 lei272.236 lei296.407 lei262.548 lei295.003 lei388.656 lei372.002 lei364.577 lei364.956 lei407.557 lei414.673 lei
Datorii349.944 lei325.528 lei318.711 lei336.281 lei351.547 lei390.843 lei369.390 lei359.523 lei346.981 lei354.778 lei315.584 lei
Capitaluri proprii-96.885 lei-55.053 lei-24.065 lei-75.494 lei-56.544 lei-3.948 lei852 lei3.294 lei16.215 lei51.018 lei94.328 lei
Oameni
Număr mediu de salariați11111111133

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este EVEREST P & M SRL activă?

În registrul ONRC din 19.10.2026, EVEREST P & M SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.

Unde are sediul EVEREST P & M SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Lipia, Comuna Gruiu, județul Ilfov (TRANDAFIRILOR, nr. 26); numărul de înmatriculare e J|23|628|2002, din 09.04.2002.

Ce cifră de afaceri a avut EVEREST P & M SRL în 2025?

220.321 lei, cu 12% peste 2024 (196.999 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 42.032 lei.

Câți salariați are EVEREST P & M SRL?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre EVEREST P & M SRL?

Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.