POWER SYSTEMS ENGINEERING SRL — dosare în instanță
Numele POWER SYSTEMS ENGINEERING SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 04 martie 2026
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Contestator — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 9311310)
- CUI
- 9311310
- Denumire
- POWER SYSTEMS ENGINEERING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|2004|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.03.1997
- Sediu
- Str. VICTOR ION POPA, nr. 37, et. 1, București Sectorul 6, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 245.041 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2023 79,4 mii lei · 2025 245 mii lei · maxim 2024 250,8 mii lei · minim 2023 79,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −16,3 mii lei · 2025 92,6 mii lei · maxim 2024 107,3 mii lei · minim 2020 −25,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2025 1 · maxim 2023 1 · minim 2015 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 245.041 lei | 250.768 lei | 79.388 lei | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Venituri totale | 245.041 lei | 250.768 lei | 79.388 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 5.500 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.456 lei |
| Cheltuieli totale | 145.051 lei | 136.057 lei | 66.214 lei | — | — | 25.396 lei | 24.123 lei | 7.153 lei | 4.925 lei | 4.325 lei | 17.747 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 92.639 lei | 107.338 lei | 11.107 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 25.396 lei | 18.788 lei | 7.153 lei | 4.925 lei | 4.325 lei | 16.291 lei |
| Rezultat net | 92.639 lei | 107.338 lei | 11.107 lei | 0 lei | 0 lei | -25.396 lei | -18.788 lei | -7.153 lei | -4.925 lei | -4.325 lei | -16.291 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 152.393 lei | 113.254 lei | 10.619 lei | 130 lei | 130 lei | 130 lei | 25.526 lei | 47.213 lei | 51.108 lei | 50.991 lei | 57.516 lei |
| Datorii | 59.514 lei | 5.676 lei | 4.782 lei | 5.400 lei | 5.400 lei | 5.400 lei | 5.400 lei | 8.300 lei | 5.042 lei | 0 lei | 2.200 lei |
| Capitaluri proprii | 92.879 lei | 107.578 lei | 5.837 lei | -5.270 lei | -5.270 lei | -5.270 lei | 20.126 lei | 38.913 lei | 46.066 lei | 50.991 lei | 55.316 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Contestator: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4342/303/2026 | Judecatoria SECTORUL 6 BUCURESTI | Civil | Fond | Contestator |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare POWER SYSTEMS ENGINEERING SRL?
POWER SYSTEMS ENGINEERING SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des POWER SYSTEMS ENGINEERING SRL?
Cel mai des ca contestator (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator?
Contestator: persoana care a formulat o contestație.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.