BERD CONSTR SRL — dosare în instanță
Numele BERD CONSTR SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 08 decembrie 2025
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 9286446)
- CUI
- 9286446
- Denumire
- BERD CONSTR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|155|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.02.1997
- Sediu
- BOGDAN VODĂ, nr. 18, bl. C9/35, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
Arată toate (9)
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 103.855 lei (-63% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 86,9 mii lei · 2025 103,9 mii lei · maxim 2024 281,7 mii lei · minim 2020 34,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −41 mii lei · 2025 7,7 mii lei · maxim 2024 26 mii lei · minim 2015 −41 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 103.855 lei | 281.708 lei | 135.546 lei | 128.671 lei | 82.362 lei | 34.275 lei | 43.642 lei | 55.160 lei | 67.060 lei | 86.213 lei | 86.916 lei |
| Venituri totale | 173.855 lei | 281.708 lei | 135.546 lei | 128.671 lei | 82.378 lei | 35.684 lei | 43.642 lei | 55.160 lei | 67.060 lei | 86.213 lei | 86.916 lei |
| Cheltuieli totale | 163.214 lei | 246.932 lei | 119.109 lei | 118.227 lei | 78.016 lei | 33.934 lei | 39.837 lei | 72.877 lei | 82.665 lei | 84.018 lei | 125.298 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 7.663 lei | 26.032 lei | 15.032 lei | 9.213 lei | 1.758 lei | 695 lei | 2.496 lei | 0 lei | 0 lei | 470 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 19.345 lei | 16.647 lei | 0 lei | 40.989 lei |
| Rezultat net | 7.663 lei | 26.032 lei | 15.032 lei | 9.213 lei | 1.758 lei | 695 lei | 2.496 lei | -19.345 lei | -16.647 lei | 470 lei | -40.989 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 317.528 lei | 228.072 lei | 264.884 lei | 183.578 lei | 102.722 lei | 81.813 lei | 89.221 lei | 99.496 lei | 123.201 lei | 138.480 lei | 116.238 lei |
| Datorii | 240.758 lei | 130.154 lei | 192.997 lei | 126.724 lei | 55.080 lei | 33.871 lei | 59.353 lei | 122.124 lei | 126.484 lei | 125.116 lei | 103.344 lei |
| Capitaluri proprii | 76.770 lei | 97.918 lei | 71.887 lei | 56.854 lei | 47.642 lei | 47.942 lei | 29.868 lei | -22.628 lei | -3.283 lei | 13.364 lei | 12.894 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4587/307/2025 | Judecătoria Sighetu Marmației | Penal | Fond | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BERD CONSTR SRL?
BERD CONSTR SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des BERD CONSTR SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia penal (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.