REMIR FOREST SRL — dosare în instanță
Numele REMIR FOREST SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 14 martie 2025
- Ultima activitate
- 08 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat Petent — 1 din 3 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 9250957)
- CUI
- 9250957
- Denumire
- REMIR-FOREST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|145|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 24.02.1997
- Sediu
- PETRU RAREȘ, nr. 52, Loc. Târgu Lăpuș, Oraș Târgu Lăpuș, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 3
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 3
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului · rev. 3
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 3
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală · rev. 3
- 1627 Finisarea articolelor din lemn · rev. 3
Arată toate (13)
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 711.649 lei (-5% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 906,8 mii lei · 2025 711,6 mii lei · maxim 2022 1,8 mil. lei · minim 2020 690,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 4,7 mii lei · 2025 551 lei · maxim 2023 85,1 mii lei · minim 2025 551 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 19 · 2025 5 · maxim 2016 24 · minim 2025 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 711.649 lei | 747.099 lei | 1.248.333 lei | 1.776.820 lei | 1.104.970 lei | 690.408 lei | 717.023 lei | 1.401.724 lei | 853.176 lei | 837.084 lei | 906.800 lei |
| Venituri totale | 1.026.771 lei | 983.742 lei | 1.866.108 lei | 2.093.615 lei | 1.113.360 lei | 748.651 lei | 882.155 lei | 1.402.748 lei | 853.231 lei | 983.236 lei | 953.832 lei |
| Cheltuieli totale | 1.024.502 lei | 978.846 lei | 1.763.625 lei | 2.037.631 lei | 1.098.602 lei | 725.360 lei | 846.322 lei | 1.383.255 lei | 849.450 lei | 975.146 lei | 948.202 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 551 lei | 2.875 lei | 85.127 lei | 37.581 lei | 3.624 lei | 15.806 lei | 28.512 lei | 5.466 lei | 3.538 lei | 6.796 lei | 4.729 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 551 lei | 2.875 lei | 85.127 lei | 37.581 lei | 3.624 lei | 15.806 lei | 28.512 lei | 5.466 lei | 3.538 lei | 6.796 lei | 4.729 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.950.522 lei | 6.156.870 lei | 5.621.320 lei | 5.469.000 lei | 5.872.553 lei | 5.484.556 lei | 5.225.393 lei | 5.175.265 lei | 4.642.030 lei | 4.863.404 lei | 4.349.809 lei |
| Datorii | 3.089.092 lei | 3.295.991 lei | 2.763.322 lei | 2.696.129 lei | 2.795.693 lei | 2.411.319 lei | 2.167.962 lei | 2.146.346 lei | 1.618.577 lei | 3.810.953 lei | 3.041.557 lei |
| Capitaluri proprii | 2.861.430 lei | 2.860.879 lei | 2.857.998 lei | 2.772.871 lei | 2.861.290 lei | 2.857.667 lei | 2.841.861 lei | 2.813.349 lei | 2.807.883 lei | 1.052.451 lei | 1.045.655 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 8 | 10 | 10 | 9 | 8 | 11 | 15 | 20 | 24 | 19 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Baia Mare (1 · 33%), apoi Judecătoria Târgu Lăpuș (1) și Tribunalul Maramureș (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Baia Mare | Maramureș | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Târgu Lăpuș | Maramureș | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Maramureș | Maramureș | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat Petent: 1
- Petent: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 2
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 19539/182/2024/a1 | Judecătoria Baia Mare | Civil | Fond | Reclamant |
| 1923/319/2026 | Judecatoria TARGULAPUS | Civil | Fond | Petent |
| 648/319/2023 | Tribunalul Maramureș | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare REMIR FOREST SRL?
REMIR FOREST SRL apare în 3 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 08 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des REMIR FOREST SRL?
Cel mai des la Tribunalul Maramureș (1), Judecatoria TARGULAPUS (1) și Judecătoria Baia Mare (1).
În ce calitate apare cel mai des REMIR FOREST SRL?
Cel mai des ca intimat petent (1 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, petent și reclamant?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.