P DUSSMANN SERV ROMANIA SRL — dosare în instanță
Numele P DUSSMANN SERV ROMANIA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 06 iulie 2026
- Ultima activitate
- 06 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 9225651)
- CUI
- 9225651
- Denumire
- P. DUSSMANN SERV ROMANIA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|1211|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.02.1997
- Sediu
- AV. SĂNĂTESCU ȘTEFAN, nr. 53, et. 4 SI 5, CORP A, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice · rev. 2
- 3314 Repararea echipamentelor electrice · rev. 2
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
Arată toate (67)
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 2
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 2
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 2
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3900 Activități și servicii de decontaminare · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a. · rev. 3
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare) · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8110 Activități de servicii suport combinate · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 55.221.129 lei (+17% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 16,6 mil. lei · 2025 55,2 mil. lei · maxim 2025 55,2 mil. lei · minim 2016 12,3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −566,2 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2024 1,7 mil. lei · minim 2017 −2,1 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 430 · 2025 504 · maxim 2025 504 · minim 2016 298.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 55.221.129 lei | 47.253.573 lei | 35.026.018 lei | 32.660.398 lei | 27.376.357 lei | 26.659.696 lei | 26.677.496 lei | 19.343.938 lei | 12.848.312 lei | 12.285.768 lei | 16.602.039 lei |
| Venituri totale | 55.894.159 lei | 47.839.226 lei | 35.735.001 lei | 33.426.170 lei | 27.847.553 lei | 28.273.406 lei | 28.375.151 lei | 21.145.387 lei | 12.998.706 lei | 13.395.962 lei | 17.668.524 lei |
| Cheltuieli totale | 54.510.807 lei | 46.002.699 lei | 35.505.131 lei | 34.635.041 lei | 29.443.722 lei | 29.562.879 lei | 28.145.539 lei | 22.208.359 lei | 15.102.820 lei | 14.014.964 lei | 18.174.965 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.285.699 lei | 1.721.962 lei | 229.870 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 229.612 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.208.871 lei | 1.596.169 lei | 1.289.473 lei | 0 lei | 1.062.972 lei | 2.104.114 lei | 732.058 lei | 566.182 lei |
| Rezultat net | 1.285.699 lei | 1.721.962 lei | 229.870 lei | -1.208.871 lei | -1.596.169 lei | -1.289.473 lei | 229.612 lei | -1.062.972 lei | -2.104.114 lei | -732.058 lei | -566.182 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 18.152.153 lei | 14.065.962 lei | 13.470.905 lei | 10.254.053 lei | 9.046.091 lei | 9.574.169 lei | 8.873.602 lei | 8.300.866 lei | 6.288.803 lei | 5.353.068 lei | 5.243.300 lei |
| Datorii | 13.373.736 lei | 10.623.435 lei | 11.809.810 lei | 8.866.684 lei | 6.461.047 lei | 9.222.026 lei | 8.386.765 lei | 7.885.346 lei | 4.804.069 lei | 5.355.460 lei | 4.568.929 lei |
| Capitaluri proprii | 4.572.636 lei | 3.286.937 lei | 1.564.975 lei | 1.335.105 lei | 2.543.975 lei | 296.145 lei | 463.418 lei | 233.806 lei | 1.296.778 lei | -251.508 lei | 480.550 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 504 | 496 | 359 | 353 | 389 | 434 | 423 | 381 | 322 | 298 | 430 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4599/207/2026 | Judecătoria Caracal | Litigii cu profesioniștii | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare P DUSSMANN SERV ROMANIA SRL?
P DUSSMANN SERV ROMANIA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 06 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des P DUSSMANN SERV ROMANIA SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.