GERULA COM SRL
GERULA COM SRL: firmă în funcțiune din Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova, CUI 9208413. Cifră de afaceri 2025: 356.525 lei, 1 salariați. Date ON
Registru
- CUI
- 9208413
- Denumire
- GERULA COM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|162|1997
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.02.1997
- Sediu
- Troiței, nr. 12, Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 356.525 lei (+52% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 34,3 mii lei · 2025 356,5 mii lei · maxim 2025 356,5 mii lei · minim 2016 12 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −22,5 mii lei · 2025 47,5 mii lei · maxim 2025 47,5 mii lei · minim 2015 −22,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 356.525 lei | 234.010 lei | 201.884 lei | 192.540 lei | 162.515 lei | 68.904 lei | 92.764 lei | 66.009 lei | 46.014 lei | 11.973 lei | 34.347 lei |
| Venituri totale | 356.525 lei | 235.355 lei | 205.101 lei | 192.693 lei | 162.515 lei | 122.904 lei | 95.417 lei | 66.359 lei | 46.014 lei | 11.973 lei | 37.563 lei |
| Cheltuieli totale | 304.264 lei | 247.899 lei | 202.453 lei | 172.854 lei | 153.226 lei | 112.712 lei | 83.085 lei | 77.546 lei | 42.524 lei | 23.060 lei | 59.049 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 47.482 lei | 0 lei | 639 lei | 14.139 lei | 4.414 lei | 6.866 lei | 9.470 lei | 0 lei | 2.110 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 14.949 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 13.177 lei | 0 lei | 11.446 lei | 22.526 lei |
| Rezultat net | 47.482 lei | -14.949 lei | 639 lei | 14.139 lei | 4.414 lei | 6.866 lei | 9.470 lei | -13.177 lei | 2.110 lei | -11.446 lei | -22.526 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 339.401 lei | 267.354 lei | 259.726 lei | 228.978 lei | 233.439 lei | 315.266 lei | 76.109 lei | 91.755 lei | 90.733 lei | 79.391 lei | 86.558 lei |
| Datorii | 281.678 lei | 257.114 lei | 234.535 lei | 204.427 lei | 223.027 lei | 196.597 lei | 164.941 lei | 190.058 lei | 175.859 lei | 166.629 lei | 161.837 lei |
| Capitaluri proprii | 57.723 lei | 10.240 lei | 25.191 lei | 24.551 lei | 10.412 lei | 118.669 lei | -88.832 lei | -98.303 lei | -85.126 lei | -87.238 lei | -75.792 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este GERULA COM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, GERULA COM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 11.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul GERULA COM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, județul Prahova (Troiței, nr. 12); numărul de înmatriculare e J|29|162|1997, din 12.02.1997.
Ce cifră de afaceri a avut GERULA COM SRL în 2025?
356.525 lei, cu 52% peste 2024 (234.010 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 47.482 lei.
Câți salariați are GERULA COM SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre GERULA COM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.