VALAHIA SA
VALAHIA SA: firmă în funcțiune din Municipiul Târgoviște, Dâmbovița, CUI 920131. Cifră de afaceri 2025: 5.848.085 lei, 40 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 920131
- Denumire
- VALAHIA SA
- Formă juridică
- societate pe acțiuni
- Număr de înmatriculare
- J|15|307|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 18.02.1991
- Sediu
- Str. UDRISTE NASTUREL, nr. 20, Municipiul Târgoviște, Dâmbovița
- Activități autorizate (CAEN)
- 5510 Hoteluri · rev. 1
- 5523 Alte mijloace de cazare · rev. 1
- 5530 Restaurante · rev. 1
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 2
- 5610 Restaurante · rev. 2
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 5.848.085 lei (+4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 3,5 mil. lei · 2025 5,8 mil. lei · maxim 2023 6,2 mil. lei · minim 2020 3 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 323,9 mii lei · 2025 −84,8 mii lei · maxim 2023 1,7 mil. lei · minim 2025 −84,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 50 · 2025 40 · maxim 2015 50 · minim 2023 36.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 5.848.085 lei | 5.603.693 lei | 6.248.429 lei | 4.471.573 lei | 3.030.347 lei | 2.954.058 lei | 4.595.207 lei | 4.314.799 lei | 3.500.709 lei | 3.153.653 lei | 3.512.520 lei |
| Venituri totale | 5.848.204 lei | 5.604.135 lei | 6.251.415 lei | 4.489.944 lei | 3.514.599 lei | 3.055.544 lei | 4.596.358 lei | 4.645.787 lei | 3.502.327 lei | 3.153.740 lei | 3.516.415 lei |
| Cheltuieli totale | 5.933.002 lei | 5.278.543 lei | 4.510.518 lei | 3.845.566 lei | 3.110.659 lei | 2.698.383 lei | 4.034.189 lei | 3.484.074 lei | 2.917.995 lei | 3.065.624 lei | 3.192.503 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 269.047 lei | 1.685.885 lei | 604.418 lei | 376.058 lei | 333.599 lei | 516.162 lei | 1.115.006 lei | 544.301 lei | 88.116 lei | 323.912 lei |
| Pierdere netă | 84.798 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -84.798 lei | 269.047 lei | 1.685.885 lei | 604.418 lei | 376.058 lei | 333.599 lei | 516.162 lei | 1.115.006 lei | 544.301 lei | 88.116 lei | 323.912 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 9.801.409 lei | 9.781.324 lei | 9.522.257 lei | 8.052.653 lei | 7.716.902 lei | 7.516.094 lei | 7.571.931 lei | 7.429.850 lei | 5.171.637 lei | 3.884.552 lei | 4.111.517 lei |
| Datorii | 2.719.420 lei | 2.614.537 lei | 2.624.518 lei | 2.840.799 lei | 3.109.467 lei | 3.284.717 lei | 3.674.152 lei | 4.048.233 lei | 2.905.025 lei | 2.162.241 lei | 2.474.116 lei |
| Capitaluri proprii | 7.081.989 lei | 7.166.787 lei | 6.897.739 lei | 5.211.854 lei | 4.607.435 lei | 4.231.377 lei | 3.897.779 lei | 3.381.617 lei | 2.266.612 lei | 1.722.311 lei | 1.637.401 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 40 | 41 | 36 | 38 | 37 | 39 | 48 | 47 | 40 | 45 | 50 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- VALAHIA SA — 2 dosare
Întrebări frecvente
Este VALAHIA SA activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, VALAHIA SA figurează în funcțiune, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 11.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul VALAHIA SA?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Târgoviște, județul Dâmbovița (Str. UDRISTE NASTUREL, nr. 20); numărul de înmatriculare e J|15|307|1991, din 18.02.1991.
Ce cifră de afaceri a avut VALAHIA SA în 2025?
5.848.085 lei, cu 4% peste 2024 (5.603.693 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 84.798 lei.
Câți salariați are VALAHIA SA?
40 salariați în medie în 2025 (41 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre VALAHIA SA?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.